Маск з’явився в Європарламенті: Politico назвав особистість з мільярдерськими поглядами

У Європейському парламенті у мільярдера Ілона Маска є "своїх людина", яка просуває подібні до його думки ідеї. У грудні 2024 року власник Space X поділився на платформі X (раніше Twitter) відео зі зверненням 24-річного кіпрського депутата Європарламенту Фідіяса Панайоту. Він тоді стверджував, що Європі слід припинити надання допомоги Україні.

У своєму емоційному виступі, зафіксованому на камеру в його звичному стилі, Панайота описав підтримку України з боку європейських політиків як "божевілля і нелюдяність", адже, на його думку, Україна "ніколи не здобуде перемоги на полі бою", повідомляє Politico.

Згідно з інформацією ЗМІ, ця позиція є близькою самому Маску, який не раз висловлював критику на адресу військової допомоги Україні з боку США. Цікаво, яким чином мільярдер познайомився з Панайотою.

Журналісти повідомляють, що їхня зустріч відбулася в січні 2023 року. Тоді 22-річний Панайота був Youtube-блогером і шанувальником Маска. Він чекав мільярдера біля колишньої штаб-квартири Twitter у Сан-Франциско, щоб обійняти свого кумира.

Незабаром після цього Панайоту було обрано депутатом без попереднього політичного досвіду. Його важко віднести до певної політичної групи. Однак після обрання він почав співпрацювати з Ендрю Тейтом, ультраправим блогером, відомим своїми "мізогінними поглядами". При цьому більшість його політичних поглядів збігається з думками Маска, що зробило його одним із найближчих союзників мільярдера в Європейському парламенті, де той продовжує ділитися роликами Панайоту на платформі X.

Це, в свою чергу, суттєво розширює аудиторію молодого політика. У одному з відео він критикує процес призначення Урсули фон дер Ляєн на пост глави Європейської комісії, підкреслюючи, що це сталося за зачиненими дверима, без участі громадян ЄС. Водночас Панайота активно підтримує "порядок денний Маска", зокрема в контексті суперечок навколо Закону про цифрові послуги (DSA), що зобов'язує великі компанії боротися з незаконним контентом.

Раніше УНІАН повідомляв, що Ілон Маск таємно зустрічався з лідерами Китаю і Росії. При цьому він не розкрив інформацію про ці зустрічі, як того вимагає федеральний закон.

"Вони все одно говорять про системні вразливості, з якими стикаються Сполучені Штати через їхню нездатність зобов'язати своїх підрядників не мати зв'язків із ворожими іноземними державами", – заявляє колишній член Конгресу від Техасу.

Також Маск нещодавно висловлювався про завершення війни в Україні, підкресливши, що ситуація "зайшла в глухий кут" і висловив сподівання на швидке вирішення "конфлікту".

Comments (0)
Add Comment