Майбутній бюджетний куратор США не погодився підтвердити виділення Україні невикористаних коштів, – CNN

Кандидат на посаду глави Адміністративно-бюджетного управління США Рассел Воут, висунуте Дональдом Трампом на посаду президента, не зобов'язався виділити залишок вже затвердженого фінансування для допомоги Україні, яке не встигла використати нинішня адміністрація. Про це повідомляє CNN, посилаючись на його слова під час слухань у Сенаті США. Воут, який займав важливу посаду під час попереднього терміну Трампа, зазначив, що "не має наміру випереджати президента в питаннях зовнішньої політики".

На даний момент чинна адміністрація не використала понад 3 мільярди доларів, які вже були схвалені для України, і ці кошти доведеться витратити Трампу, коли він вступить на посаду. Однак відповідь Воут може свідчити про те, що нове керівництво може практикувати відповідь, відому як "затримка", вказують автори. Ця практика дозволяє президенту США не витрачати кошти, які вже були виділені Конгресом.

У минулому Конгрес ухвалив закони, що обмежують практику затримок, зокрема Закон про контроль затримок (Impoundment Control Act) 1974 року. Проте Воут на слуханнях припустив, що цей закон може бути неконституційним. "Президент піднімав питання затримок, і протягом 200 років президенти користувалися цим правом. Ми розробимо підхід до цього питання та стратегію, коли адміністрація буде в офісі", – сказав він.

Ці його заяви викликали обурення з боку демократів. У свою чергу, сенатор Річард Блюменталь з Коннектикуту висловив своє незадоволення: "Я вражений і обурений тим, що хтось на такій відповідальній посаді може фактично стверджувати, що 'президент стоїть над законом'".

Варто зазначити, що Адміністративно-бюджетне управління США, яке може очолити Воут, відповідає за підготовку та реалізацію федерального бюджету.

Команда Дональда Трампа усвідомила, що передвиборчі обіцянки про досягнення миру в Україні за 24 години є нереалістичними, адже для завершення війни знадобляться місяці.

Раніше кандидат на посаду міністра оборони Піт Гегсет під час слухань щодо його затвердження не згадав про війну в Україні. Коли сенатор Ангус Кінг запитав, чи означає це, що США відмовляться від підтримки України, Гегсет відповів: "Це політичне рішення на рівні президента. Він чітко дав зрозуміти, що прагне завершити цей конфлікт. Ми знаємо, хто є агресором, і хто добрі хлопці. Ми хотіли б, щоб це було якомога вигідніше для українців, але ця війна повинна закінчитися".

Comments (0)
Add Comment