Команди України та США перебувають на «фінальному етапі» переговорів щодо угоди про мінерали, заявила Стефанішина.

Команди України та США перебувають на завершальному етапі переговорів щодо угоди про мінеральні ресурси, про що повідомила 24 лютого віцепрем’єрка з питань європейської і євроатлантичної інтеграції – міністр юстиції України Ольга Стефанішина. «Переговори проходили у конструктивному руслі, майже всі важливі аспекти вже узгоджені. Ми прагнемо швидко завершити це питання для підписання угоди. Сподіваємося, що лідери США та України зможуть підписати та затвердити документ у Вашингтоні, що підтвердить наші зобов'язання на багато років наперед», – зазначила Стефанішина.

В офісі віцепрем’єрки та в Міністерстві економіки, зокрема, відмовилися на запит Радіо Свобода надати деталі домовленостей.

Напередодні голова Офісу президента Андрій Єрмак акцентував, що всі інвестиції у видобуток корисних копалин оцінюються з точки зору безпекових гарантій для України та її стратегічних інтересів. Єрмак також повідомив, що переговори тривають, і «ніхто не відмовлявся» від підписання угоди щодо корисних копалин зі США.

21 лютого президент Володимир Зеленський уповноважив представників Сполучених Штатів та України розробити угоду, не зазначивши, які саме аспекти вона охоплює. За його словами, ця угода «може посилити наші відносини». Він висловив сподівання на «справедливий результат».

Того ж дня радник президента США з національної безпеки Майк Волц запевнив, що невдовзі Зеленський підпише угоду зі США про корисні копалини.

Попередня пропозиція зі сторони Вашингтона передбачала доступ США до рідкісноземельних мінералів на суму 500 мільярдів доларів як компенсацію за американську військову та фінансову підтримку України у протистоянні з повномасштабною агресією Росії.

Президент України зазначив, що допомога США в умовах війни до цього часу була значно меншою за цю суму, додавши, що угоду не підписали через «юридичні питання». За словами Зеленського, Україні потрібні безпекові гарантії, а не просто передача ресурсів.

Comments (0)
Add Comment