Колишній керівник Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін з 10 січня 2025 року розпочав нову роботу в Державному бюро розслідувань, обійнявши посаду радника Патронатної служби за контрактом терміном на 12 місяців. Про це стало відомо завдяки заяві ДБР у відповідь на запит програми «Схеми» (Радіо Свобода). В органі зазначили, що Патронатна служба є структурним підрозділом, який забезпечує діяльність директора, його першого заступника та інших заступників, підпорядковуючись безпосередньо директору.
Основними завданнями Олександра Рувіна є підготовка матеріалів, пов'язаних з правовим забезпеченням для поїздок керівництва ДБР як по Україні, так і за її межами. Він також відповідатиме за координацію діяльності відповідних підрозділів центрального апарату ДБР.
Крім того, у ДБР підкреслили, що до обов'язків Рувіна належить розробка пропозицій для покращення правового забезпечення органу, усунення виявлених недоліків, впровадження нових підходів, орієнтуючись на судову практику, а також організація аналітичної та документаційної роботи.
Слід зазначити, що згідно з українським законодавством призначення радників Патронатної служби не вимагає проходження спеціальної перевірки кандидатів.
31 грудня 2024 року закінчився термін контракту Олександра Рувіна, який обіймав посаду голови КНДІСЕ з 2011 року. Наприкінці 2024 року Міністерство юстиції повідомило журналістам «Схем», що контракт із Рувіним може не бути продовжений в разі підтвердження інформації про його друге громадянство.
Під час дослідження, проведеного журналістами, з'ясувалося, що при оформленні допуску до державної таємниці в Службі безпеки України Олександр Рувін зазначив у своїй анкеті, що є громадянином Ізраїлю, а також вказав, що його родина, в тому числі дружина та діти, також мають ізраїльське громадянство.
На запитання журналістів про іноземне громадянство Рувін спочатку запевнив, що у нього його давно немає, а потім уточнив, що у нього нібито не було такого, назвавши це посвідкою на постійне проживання.
У 2016 році журналісти зафіксували зустрічі Рувіна з впливовими особами, зокрема представниками оточення колишнього президента України Петра Порошенка та суддями, що могло свідчити про конфлікт інтересів. У 2018 році Національне антикорупційне бюро розпочало розслідування стосовно Рувіна, але через два тижні справу передали Національній поліції, яка закрила її у 2019 році: незаконне збагачення було виключено через зміну законодавства, а недостовірне декларування — через відсутність складу злочину.
У 2021 році журналісти Bihus.Info встановили, що Рувін і його родина користувалися елітною нерухомістю та дорогими автомобілями, які не відповідали задекларованим доходам.