Північнокорейська армія проводить тренування на спеціально збудованій базі, що імітує Сеул та інші великі міста Південної Кореї. За інформацією lrt, про це свідчили північнокорейські військові, які опинилися в полоні в Україні. Депутат Національної асамблеї Південної Кореї Ю Йонг Вен, який нещодавно відвідав Україну та зустрівся з двома військовополоненими, отримав від них інформацію про те, що дана тренувальна база знаходиться в повіті Коксан, у провінції Північний Хванхе, всього за 65 км від демілітаризованої зони, яка розділяє дві Кореї.
"Цей полігон належить Міністерству оборони. Тренувальна зона містить географічні елементи та архітектурні споруди, що нагадують центральний район Сеула Чонно-гу, а також міста Пусан, Тегу, Чонджу і острів Чеджу… Вона розташована у Коксані," – зазначив один із військовополонених на ім'я Рі.
Журналісти Radio Free Asia проаналізували супутникові знімки цього району, щоб знайти підтвердження інформації, наданої Рі. За словами аналітика приватних супутникових зображень Джейкоба Богла, результати дослідження справді підтверджують слова військовополоненого.
Супутникові знімки показали, що вся тренувальна база має довжину близько 3,5 км і ширину 1,5 км, а спеціально збудовані моделі займають площу приблизно 40 гектарів.
"Весь комплекс території розділений на чотири зони для військових операцій у міських умовах. Більшість будівель є простими, деякі з них двоповерхові, а решта – одноповерхові," — розповів аналітик.
Богл також зазначив, що приблизно половина будівель, ймовірно, ще не завершені, без даху, і багато з них, швидше за все, є не справжніми будівлями, а навчальними моделями.
Додатковий аналіз супутникових зображень вказує на те, що макет Сеула почали будувати відносно нещодавно – у 2020 році, а до цього це була звичайна військова база. Відомо, що у вересні 2024 року північнокорейський лідер Кім Чен Ин відвідав базу в Коксані і за інформацією державних ЗМІ, провів інструктаж для військових.
Представник Міністерства оборони Південної Кореї відмовився надавати деталі, проте зазначив, що це є "ще одним свідченням того, що Північна Корея продовжує свою агресивну політику щодо Півдня".
Як повідомляв УНІАН, восени 2024 року стало відомо, що північнокорейські солдати брали участь у бойових діях на боці російської армії в Курській області. В грудні Росія почала залучати північнокорейських військових не лише для оборони, а й для атак на позиції ЗСУ в цьому регіоні.
На початку січня виникла інформація про те, що українським захисникам на Курському напрямку вдалося взяти в полон двох поранених північнокорейських солдатів.
Президент Володимир Зеленський публічно запропонував північнокорейському диктатору забрати своїх бійців в обмін на українських солдатів, які перебувають у російському полоні. Однак на цю пропозицію досі не було отримано відповіді, щонайменше, публічно це не підтверджувалося.