Келлог виступає проти участі Європи в мирних переговорах.

На переговорах щодо завершення війни між Росією та Україною необхідно, щоб були присутніми представники Києва, Москви та Сполучених Штатів, які виконуватимуть роль посередника, вважає спеціальний посланець США Кіт Келлог. Про це він повідомив під час Мюнхенської конференції з питань безпеки 15 лютого. Відповідаючи на запитання про можливість участі України та європейських країн у цих переговорах, Келлог зазначив, що щодо останньої частини питання він не може дати позитивну відповідь.

«Звісно, українці мають бути за столом – хто ж може їх виключити?» – додав він.

За словами Келлога, у переговорах мають брати участь Україна, Росія та США як посередник, а європейські союзники повинні бути враховані, але їх фізична участь не є обов’язковою.

На думку Келлога, однією з причин невдачі Мінського формату є велика кількість його учасників: «Там було занадто багато людей, і це не спрацювало».

Тим не менш, він запевнив, що інтереси європейських країн будуть враховані. Спеціальний посланець США також підкреслив, що адміністрація Трампа прагне залучити всі сторони до переговорів упродовж 180 днів.

Раніше, підсумовуючи зустріч із Зеленським, Венс говорив про необхідність досягти «тривалого миру», який не призводив би до нових конфліктів у Європі через кілька років.

У Держдепартаменті США повідомили, що Кіт Келлог відвідає Німеччину, Бельгію та Україну з 13 по 22 лютого, щоб просувати мету президента Трампа щодо забезпечення миру в Україні через силу та захисту національних інтересів США.

3 лютого Трамп заявив, що прагне укласти угоду з Україною для забезпечення доступу США до рідкоземельних мінералів, які використовуються в електроніці. Зеленський згодом підкреслив, що Україна відкрита до укладання угоди зі Сполученими Штатами та потребує гарантій безпеки від своїх союзників в рамках будь-якого врегулювання.

Президент України повідомив, що до 20% українських мінеральних ресурсів, включаючи близько половини родовищ рідкоземельних елементів, знаходяться під російською окупацією. Він висловив побоювання, що Москва може відкрити доступ до цих ресурсів для своїх союзників, таких як Північна Корея та Іран.

Comments (0)
Add Comment