ISW розглянув сценарії ескалації наступу Росії на Покровськ і Костянтинівку

У звіті Інституту вивчення війни від 16 травня йдеться, що російські війська активізували свої дії поблизу Покровська, але їм бракує ресурсів для паралельного проведення масштабної операції тут та в Костянтинівці.

За висновками аналітиків Інституту, ворог продовжує атаки зі сходу на північний схід від Покровська та з півночі на південний захід від Торецька, однак досі незрозуміло, яку з цілей – Костянтинівку чи Покровськ – російське командування обере для головного удару влітку 2025 року.

Опубліковані 16 травня відео з геолокацією підтверджують, що останнім часом підрозділи РФ просунулися до північної Миролюбівки (на схід від Покровська) та закріпилися в самій Миролюбівці й поруч розташованій Михайлівці.

Інститут вважає, що наступальні дії росіян на північному сході й сході від Покровська відновилися після того, як на початку 2024 року основні зусилля були зосереджені на Костянтинівці та на напрямку від Покровська до Новопавлівки.

Аналітики також звертають увагу на можливе перекидання 39-ї мотострілецької бригади Східного військового округу з району Курахового до Малинівки, що розташована східніше від Покровська. Разом із призначенням Валерія Солодчука командувачем Центрального військового округу після його «успіхів у Курській області» це свідчить про намір Москви зосередити зусилля на взятті Покровська та Мирнограда найближчими тижнями.

Як альтернативу Інститут не виключає, що російське керівництво може віддати пріоритет наступу на Костянтинівку літом 2025 року. При цьому він нагадує про загострення боїв у лютому–березні на напрямку на південний захід від Торецька, де мета – ліквідувати український плацдарм. Останні просування сил РФ до Новоолексіївки та поблизу Зорі (південний захід від Торецька) можуть незабаром змусити ЗСУ залишити деякі вогневі позиції.

Читайте також: ЗСУ відбивають інтенсивний тиск російських сил на півдні Донбасу: деталі оборонної операції

«Малоймовірно, що росіяни матимуть достатньо людських резервів, матеріально-технічних засобів та оперативно-планувальних можливостей, щоб одночасно вести флангові операції навколо Покровська та готувати потужний наступ на Костянтинівку. Просування на південний захід від Торецька поки що підтримує два напрямки, але Москві доведеться в найближчі тижні визначити пріоритет через вичерпність ресурсів», – наголошують дослідники.

Інститут цитує оцінки українських посадовців, за якими Росія нарощує сили для поступового розширення угруповання в Україні, але станом на момент публікації «немає ознак створення достатніх оперативних резервів для одночасного наступу на кількох напрямках».

«Російські війська досі намагаються прорвати оборону України в районі Часового Яру та Торецька, що ускладнює їхні плани щодо штурму Костянтинівки та ширшої української лінії укріплень. Після вирівнювання фронту на південному заході від Торецька Москві, ймовірно, доведеться зробити паузу, щоб закріпити здобутки в Часовому Яру і Торецьку перед об’єднаним наступом на Костянтинівку».

Дивіться також: «Джихад-мобілі» Кадирова: як Чечня забезпечує автопарк Росгвардії та звітує про мільярдні прибутки

В Інституті відзначають, що нещодавній сплеск активності російських підрозділів поблизу Покровська свідчить про те, що командування РФ сприймає українські оборонні позиції в цьому місті як дедалі вразливіші та готується відновити спроби окупації.

Водночас інтенсивні дії в районі Покровська та на підходах до Костянтинівки можуть «прискорити очікувану кульмінацію операцій російських сил і підірвати їхню здатність досягти запланованих результатів».

Покровський напрямок на Донеччині залишається одним із найгарячіших на лінії фронту: за останні дванадцять місяців саме тут зафіксували найбільшу кількість бойових зіткнень.

Comments (0)
Add Comment