Головнокомандувач НАТО в Європі: підтримка України організацією не викликає у мене занепокоєння

НАТО має стійкі та довгострокові механізми підтримки України та забезпечення захисту логістичних маршрутів. Про це повідомили високопосадовці Північноатлантичного альянсу під час пресконференції, що відбулася 16 січня, підбиваючи підсумки засідання Військового комітету НАТО та екстреного засідання Ради Україна-НАТО, інформує кореспондентка Радіо Свобода у Брюсселі.

«Ми запровадили процедури та створили інституції, які мають працювати впродовж тривалого часу. Тому я не маю жодних побоювань щодо стабільної підтримки України з боку НАТО», – зазначив верховний головнокомандувач обʼєднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі, відповідаючи на запитання журналістів щодо української допомоги після зміни керівництва у США.

Генерал Каволі також підкреслив, що місія NSATU (NATO Security Assistance and Training for Ukraine) уже успішно координує допомогу та має чітке розуміння потреб української армії. «Ми проводимо щоденні контакти з нашими українськими колегами. Українські офіцери працюють у наших структурах, що допомагає нам краще оцінювати ситуацію», – додав він.

Генерал наголосив, що логістика постачання допомоги Україні також є під надійним захистом. Альянс створив необхідну інфраструктуру та призначив спеціалістів, відповідальних за охорону логістичних вузлів. Результативність нової системи вже була доведена кілька днів тому, коли російські дрони наближалися до Польщі.

«Наші системи раннього попередження виявили дрони. Ми підняли в повітря норвезькі F-35, які, взаємодіючи з наземними радарами та іншими системами, супроводжували ці безпілотники. Ми були готові до дій у разі їх входження у повітряний простір НАТО», – розповів генерал Каволі.

Адмірал Бауер, для якого ця пресконференція стала останньою на посаді голови Військового комітету НАТО, підкреслив особисту зацікавленість керівників оборонних відомств 32 країн альянсу у питанні України. Вони неодноразово відвідували країну останніми роками і мають «особисті зв’язки» з головнокомандувачем ЗСУ генералом Сирським. «Це не просто далека постать для нас, з якою ми спілкуємося. Це людина, яку ми знаємо особисто, між нами є взаємна довіра», – додав адмірал.

«Війна не зміниться через події у Білому домі – вона триватиме й у понеділок. Тому Україні потрібна постійна підтримка. Усі ми погоджуємося, що повинні забезпечити Україні найсильнішу можливу позицію до початку переговорів», – зауважив адмірал Бауер.

На початку січня Дональд Трамп провів велику пресконференцію, на якій зокрема обговорював війну в Україні, роль НАТО і відносини з Росією. Трамп висловив розуміння стосовно почуттів Росії щодо розширення НАТО в контексті України.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга зазначив про важливість «активного діалогу», відповідаючи на питання щодо коментарів обраного президента США Дональда Трампа щодо потенційного членства України в НАТО і його розуміння позиції Російської Федерації.

Comments (0)
Add Comment