Телефонна розмова президента США Дональда Трампа з його російським колегою Володимиром Путіним не посилює позиції України та Європи у контексті мирних переговорів, заявив голова Міністерства закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна в інтерв'ю Радіо Свобода на Мюнхенській безпековій конференції. «Те, що нам необхідно зробити на даний момент, перш ніж розпочинати будь-які переговори з Путіним, – це змінити його цілі. Його мета не змінилася. Це не лише про захоплення нових територій в Україні. Йдеться про зміни в європейській архітектурі безпеки та про повне знищення України як держави. Ми, європейці, повинні бути залучені до таких переговорів», – зазначив він.
Естонський міністр закордонних справ переконаний, що без участі Європи неможливо досягти сталого та справедливого миру. «Європа повинна взяти на себе відповідальність і підготувати план, які гарантії безпеки ми можемо надати Україні спільно зі США. Такі переговори не можуть обмежуватися лише президентами Трампом та Путіним. Нам потрібно об’єднатися і вести переговори як союзники разом з Україною», – додав політик.
Цахкна також підкреслив, що Естонія усвідомлює загрозу з боку Росії, яка існувала і продовжуватиме існувати: «Я рішуче підтримую НАТО та трансатлантичні зв’язки, але спочатку нам потрібно ослабити Путіна, а не починати переговори, жертвуючи своїми сильними позиціями».
14 лютого в Мюнхені стартувала конференція з питань безпеки, яка триватиме до 16 лютого. Очікується, що у заході візьмуть участь близько 60 голів держав та урядів, 150 міністрів з усього світу, а також керівники ключових міжнародних організацій.
Раніше країни групи «Веймар+» за підсумками зустрічі в Парижі заявили, що Україна та Європа повинні бути залучені до будь-яких переговорів про завершення війни, розв'язаної Росією проти України.
Заява була зроблена на фоні телефонної розмови президента США Дональда Трампа з російським лідером Володимиром Путіним, під час якої вони обговорили необхідність термінового початку мирних переговорів щодо війни в Україні. Розмова між Путіним і Трампом, що відбулася 12 лютого, тривала майже півтори години, за словами прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова. Вони обговорили ситуацію на Близькому Сході та двосторонні відносини між РФ та США.
Після свого спілкування з Путіним Трамп зателефонував президенту України Володимиру Зеленському. Після цих razgovorів Трамп заявив, що вважає недоцільним вступ України до НАТО та що повернення всіх територій України, окупованих Росією, малоймовірне.