Глава Міністерства закордонних справ: українську резолюцію винесуть на розгляд Генеральної асамблеї ООН

У Генеральній асамблеї ООН буде винесено на голосування український проєкт резолюції, приурочений до третьої річниці російського вторгнення в Україну. Про це 23 лютого на форумі «Україна. Рік 2025» повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. «На момент завершення реєстрації нашого номінованого документа ми мали 56 співаторів. Це значна кількість держав, які підтримують нашу позицію», – зазначив міністр.

Сибіга також зазначив, що в п'ятницю американська сторона повідомила Україну про свій намір внести коротку резолюцію в контексті третьої річниці повномасштабної агресії Росії. «Цю резолюцію вже зареєстровано для розгляду на спеціальному засіданні Генеральної асамблеї ООН. Дипломатичний процес продовжується. Я протягом півтори доби провів 22 телефонні розмови і взаємодіяв іншими способами… Можу стверджувати, що ми отримали чітку підтримку і наша резолюція буде винесена на голосування», – повідомив Сибіга.

Раніше в медіа з’явилися новини про те, що Сполучені Штати підготували власний проєкт резолюції в контексті третьої річниці вторгнення. Текст, з яким ознайомилося агентство AFP, закликає до «швидкого завершення конфлікту», не вказуючи на територіальну цілісність України і не містить критики на адресу Москви. Замість цього, документ починається з «висловлення жалоби з приводу трагічної загибелі людей в результаті російсько-українського конфлікту».

Далі йдеться про те, що місія ООН полягає у підтримці «міжнародного миру і безпеки». Раніше деякі ЗМІ повідомляли, що Сполучені Штати відмовилися від статусу співаторів у підготовці резолюції до третіх роковин війни РФ проти України.

Цю резолюцію підготували до 24 лютого 2025 року, третіх роковин початку повномасштабної війни. Такі документи були ухвалені в попередні два роки, і Сполучені Штати завжди входили до їх числа. Тепер серед авторів резолюції є Великобританія, Франція, Німеччина, Канада, Швейцарія, Польща, Литва, Латвія та Естонія.

У документі, що носить назву «Просування всебічного, справедливого та сталого миру в Україні», країни вимагають від Росії «негайно, повністю та беззастережно вивести всі свої збройні сили з території України». Минулого року у документі п'ять разів згадувалися агресивні дії Росії. Зараз, за словами джерел FT, адміністрація президента США Дональда Трампа блокує подібні формулювання.

21 лютого політичний координатор постійної місії США в ООН Джон Келлі в коментарі для «Голосу Америки» зазначив, що Вашингтон ще не прийняв рішення щодо підтримки резолюції в ООН, присвяченій Україні, до третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії.

Резолюції ООН є рекомендаційними і не мають обов'язкової сили.

Comments (0)
Add Comment