Георгієску роз’яснив свої висловлювання щодо розподілу України як “таку, що виключно теоретична”

Колишній претендент на пост президента Румунії Келін Джорджеску прокоментував свої заяви про поділ України, зазначивши, що вони базуються на «абсолютно теоретичній гіпотезі». У своєму інтерв'ю на румунському телеканалі Realitatea TV 2 лютого він додав, що політики, які його критикують, є «поверхневими і функціонально нездатними до аналізу», повідомляють румунські ЗМІ.

«По-перше, йдеться про політичний клас, який є лицемірним і з подвійними стандартами… Я вражений тим, наскільки вони обмежені і не здатні до критичного мислення, хоча моя позиція була насправді досить простою. Нам слід вчитися на історичному досвіді. Світ змінюється», – зазначив Джорджеску.

Він також додав: «Ми, зокрема під час Другої світової війни, допустили багато помилок і не знали, як діяти правильно. І Велика Румунія перетворилася на Маленьку Румунію. Це реальність… Для нас, і ще раз підкреслюю, в абсолютно теоретичній гіпотезі, неправильно помилятися, адже є історичні орієнтири, від яких не можна відходити. Це природно».

Під час публічної дискусії Джорджеску раніше висловив думку, що вважає «неминучим» поділ України, охарактеризувавши її як «вигадану державу».

Міністерство закордонних справ України відреагувало на коментарі румунського політика, заявивши, що його слова є проявом «крайній неповаги» до України та її народу. Речник відомства Георгій Тихий підкреслив, що Київ засуджує будь-які дії та висловлювання, які загрожують суверенітету та територіальній цілісності країни, а також суперечать міжнародним нормам і «основним демократичним цінностям».

«На тлі таких заяв виглядає абсурдно намагання Джорджеску позиціонувати себе як «незалежного» політика: його тези цілком відповідають російській пропаганді, що свідчить про його повну залежність від Москви», – додав Тихий.

Раніше мало відомий незалежний кандидат Келін Джорджеску здобув перемогу в першому турі голосування на виборах 24 листопада, отримавши близько 23 відсотків голосів. У другому турі виборів, що відбувся 8 грудня, він повинен був зустрітися з проєвропейською правоцентристкою Єленою Ласконі.

Однак після розсекречення документів Радою національної безпеки Румунії, які свідчать про можливе втручання неназваного «державного суб’єкта» (ймовірно, йдеться про Росію), Конституційний суд скасував результат першого тури голосування і постановив провести нові вибори, які мають відбутися в найближчі кілька місяців.

Джорджеску намагався оскаржити це рішення, але його апеляцію суд відхилив. Початковий успіх ультраправого кандидата у першому турі викликав стурбованість та протести, особливо серед молодих румунів, щодо майбутнього демократії в країні.

Comments (0)
Add Comment