Генеральний секретар НАТО прокоментував ситуацію з миром в Україні та потребу в підвищенні оборонних витрат.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте виступив у Європейському парламенті з заявою про те, що тривалий мир в Україні можливий лише за умови ведення переговорів з позиції сили. Він підкреслив, що для досягнення цієї мети Україні необхідна постійна підтримка та додаткова зброя, яка допоможе країні ефективніше захищатись, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода. «Я не можу сказати, коли закінчиться війна, але мир не буде стабільним, якщо Путін досягне своїх цілей в Україні… Мир неможливий, якщо Путін, Сі Цзіньпін, Кім Чен Ин та іранський режим відчуватимуть себе сильними», – зазначив генсек НАТО.

Он також висловив серйозне занепокоєння щодо безпекової ситуації в Європі: «Ми не у стані війни, проте й не можемо вважати себе в мирі». За його словами, Росія нарощує дестабілізаційні кампанії проти західних країн: «Те, що раніше називали гібридною війною, я б охарактеризував як дестабілізаційну кампанію. Росія не діє сама – поруч із нею Китай, Північна Корея та Іран».

Рютте підкреслив, що поточний рівень витрат на оборону у 2% ВВП, до якого вже дійшли дві третини країн НАТО, є для майбутньої безпеки недостатнім. Він закликав країни-члени Альянсу суттєво збільшити витрати на оборону та пришвидшити виробництво критично необхідної зброї, такої як кораблі, танки, літаки, боєприпаси, супутники та дрони.

«Середньостатистично європейські країни витрачають до чверті національного доходу на пенсії, охорону здоров’я та соціальні програми. Нам потрібна лише невелика частка цих коштів, щоб зміцнити оборону», – додав він.

Обговорюючи оборонну промисловість, Рютте зазначив: «Ми ще не досягли бажаного рівня. Наша промисловість залишається занадто маленькою, фрагментованою і, відверто кажучи, занадто повільною».

Генсек також анонсував проведення першого саміту країн-союзників НАТО в регіоні Балтійського моря у Гельсінкі: «На цьому саміті лідери союзників вживатимуть додаткових заходів для запобігання пошкодженням підводних об’єктів та забезпечення стійкості енергетичної та комунікаційної інфраструктури», – підсумував Марк Рютте.

Раніше повідомлялося, що президент РФ Володимир Путін вважає, що «припинення вогню дозволить його військам перегрупуватися для подальших атак на Україну», про що заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.

Після обрання Дональда Трампа президентом США Рютте зазначив, що під час президенства Трампа країни НАТО перевищили показник витрат на оборону у 2% ВВП. Водночас він висловив переконання, що Альянс зобов’язаний робити більше.

Comments (0)
Add Comment