Місія ООН, що складається з військовослужбовців з різних країн, могла б здійснювати контроль за режимом припинення вогню в Україні. До неї можуть приєднатися не лише представники військових сил ЄС. Таку думку висловив генерал Роберт Брігер, керівник Військового комітету ЄС, в інтерв’ю виданню Die Welt.
"Існує можливість створення місії під егідою ООН, яка б включала не лише європейців, а й представників армій з країн глобального півдня або з Кавказу. Безперечно, солдати ЄС можуть внести вагомий внесок", – зазначив він.
Генерал підкреслив, що країни ЄС здатні надати значні сили для моніторингу припинення вогню, однак спостереження за демілітаризованою зоною по лінії фронту вимагатиме значної військової присутності в "високому п'ятизначному діапазоні".
"Це означає, що вони матимуть можливість застосовувати вогонь для забезпечення режиму припинення вогню та підтримувати дії з повітря", – додав він, зазначивши, що "в даний момент це все звучить досить теоретично", проте "такий сценарій теоретично може бути реалізований".
При цьому Брігер вважає, що швидкий план колишнього президента США Дональда Трампа щодо завершення війни в Україні є "малоймовірним".
"Простими словами, цей план (план Трампа, – УНІАН) лише зменшить кількість жертв. Але недоліком у цьому є те, що конфлікт може продовжуватися, і, в найгіршому випадку, тривати десятиліттями, як це сталося між Північною та Південною Кореєю", – пояснив військовий.
Раніше політолог Максим Ялі висловлював ідею щодо формату миротворців в Україні, підкреслюючи, що це повинні бути сили найбільш потужних країн, зокрема Німеччини, Франції, Великої Британії, Польщі та країн Балтії.
Також міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус дав зрозуміти, що німецькі миротворці можуть бути розміщені на українській території. Він зазначив, що Німеччина повинна взяти на себе відповідальність і зіграти певну роль у цьому питанні.