Держслужбовцям США категорично заборонено шукати романтичні стосунки з китаянками, – AP

Працівникам уряду США, які перебувають на території Китаю, введено заборону на будь-які романтичні або сексуальні стосунки з громадянами Китаю. Про це повідомляє Associated Press (AP) з посиланням на чотири обізнані джерела. Нова політика стосується працівників дипломатичних установ США на материковому Китаї, включаючи посольство в Пекіні та консульства в Гуанчжоу, Шанхаї, Шеньяні та Ухані, а також консульства США в напівавтономному Гонконзі. Це правило також охоплює членів родин дипломатів, які працюють у Китаї.

Американським дипломатові, які вже мають особисті стосунки з китайцями, було запропоновано або розірвати ці зв'язки, або звільнитися з роботи. Джерела вказують, що ці зміни були запроваджені в січні цього року послом США в Китаї, ще до офіційного вступу Дональда Трампа на посаду.

Як зазначає AP, хоча деякі державні установи США вже мають жорсткі правила щодо таких відносин, загальна політика "небратання" не діяла з часів холодної війни. Тож за останні десятиліття мали місце численні випадки, коли американські дипломати в інших країнах мали особисті стосунки з місцевими громадянами, а іноді навіть одружувалися з ними.

У минулому році політику "небратання" почали поступово відновлювати після того, як конгресмени США висловили занепокоєння щодо потенційних ризиків романтичних зв'язків дипломатів з китайцями під час зустрічі з американським послом у Китаї. Спочатку відповідні інструкції отримали охоронці та інший допоміжний персонал у дипустановах США в Китаї, а тепер це правило поширюється на всі категорії працівників таких установ та їхні родини.

AP також наголошує, що розвідувальні служби по всьому світу давно використовують привабливих чоловіків і жінок для збору конфіденційної інформації від чиновників інших країн. У зв'язку з цим Державний департамент та інші державні агенції США, що мають представництва в Китаї, Росії, на Кубі та в інших країнах з недружніми намірами, протягом тривалого часу вимагають від своїх працівників суворого контролю щодо особистих стосунків з місцевим населенням. Однак пряма заборона на такі стосунки не застосовувалася з завершення холодної війни.

Як повідомлялося раніше, за останні роки США зіштовхуються з численними викликами, пов'язаними з діяльністю китайських шпигунів на своїй території. Ці інциденти охоплюють як традиційні методи збору інформації, так і використання сучасних технологій для стеження.

Наприклад, у лютому 2023 року на території США була виявлена китайська повітряна куля, яка збирала розвідувальні дані з кількох секретних військових об'єктів. Незважаючи на зусилля адміністрації Байдена запобігти цьому, куля-шпигун змогла передати інформацію в реальному часі до Пекіна.

Американські чиновники також висловили занепокоєння щодо можливого використання Китаєм великих портових кранів для шпигунства. Крани китайського виробництва, що працюють в американських портах, можуть стати інструментами збору даних про вантажі й логістичні операції.

Згідно з інформацією західних ЗМІ, загальна чисельність персоналу китайських розвідувальних агенцій, включаючи хакерів та аналітиків, перевищує півмільйона осіб, що значно більше, ніж у США.

Comments (0)
Add Comment