Депутати Ради повторно затвердили рішення щодо заборони виборів в умовах війни

Депутати Верховної Ради 25 лютого ухвалили постанову № 13039, що стосується підтримки демократії в Україні в умовах агресії з боку Росії. За словами парламентарів Ярослава Железняка (фракція «Голос») та Олексія Гончаренка (фракція «Європейська солідарність»), документ отримав підтримку 268 колег. До цього, 24 лютого, проект не дійшов до ухвалення, йому не вистачало всього вісім голосів — за нього проголосували 218 депутатів.

У постанові парламент підкреслює необхідність дотримання принципу інституційної безперервності влади, згідно з українським законодавством, особливо в умовах воєнного стану, а також робить акцент на тому, що президент Володимир Зеленський має виконувати свої обов'язки до моменту інавгурації новообраного президента України відповідно до частини першої статті 108 Конституції України.

Крім того, законодавчою ініціативою пропонувалося затвердити заяву парламенту, що засуджує неможливість проведення виборів під час воєнного стану, а також наголошує на нелегітимності виборів на окупованих територіях, зокрема переобрання президента Росії Володимира Путіна.

Президент США Дональд Трамп 19 лютого висловив думку, що Володимир Зеленський є «диктатором без виборів», застерігши, що той може втратити контроль над країною, якщо не діятиме швидко.

Хоча формально термін повноважень Володимира Зеленського мав закінчитися в травні 2024 року, проведення виборів в Україні стало неможливим через воєнний стан, запроваджений після початку повномасштабного вторгнення РФ у лютому 2022 року. В українському законодавстві закріплена неможливість проведення виборів у таких умовах, і це питання викликало одностайність серед основних політичних сил, навіть серед тих, хто виступає в опозиції до Зеленського.

Коментар Трампа про низькі рейтинги українського президента з'явився в критичний час, коли США та Росія ведуть переговори — без участі України та Європи — про можливу мирну угоду, яка могла б покласти край війні.

Опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на початку лютого, показало, що більше половини (57%) українців довіряють президентові Володимиру Зеленському, тоді як 37% учасників опитування не мають довіри до нього. Згідно з даними аналітиків, включаючи представників Манчестерського університету, 63% українців оцінюють діяльність Зеленського на посаді президента позитивно, що є значним покращенням у порівнянні з минулим роком.

Comments (0)
Add Comment