Частка українців, які оцінюють можливе повернення Трампа як загрозу для України, зросла більш ніж на 50% – КМІС

Ставлення українців до Дональда Трампа, президента США, суттєво погіршилося після його повернення в Білий дім. Це підтверджують результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) в лютому-березні 2025 року. За даними дослідження, лише 19% респондентів вважають, що обрання Трампа на пост президента є позитивним для України. У грудні 2024 року таких людей було 54%. Водночас кількість тих, хто вважає, що приход Трампа до влади негативно вплине на Україну, зросла з 21% у грудні 2024 року до 73% у березні 2025 року.

КМІС також проаналізував сподівання українців стосовно можливості досягнення справедливого миру під час президентства Трампа. Якщо в грудні минулого року 31% опитаних вважали, що мир буде, швидше за все, несправедливим, то у лютому-березні 2025 року цей показник підвищився до 58%. У другій половині березня ця цифра дещо знизилася до 55%, але більшість респондентів залишаються з критичною позицією. Лише 18% опитаних наразі очікують на повністю або частково справедливий мир.

Дональд Трамп неодноразово заявляв про своє бажання якомога швидше закінчити війну між Росією та Україною через переговори. У березні в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбулися кілька раундів переговорів за участю प्रतिनिधників США, України та Росії, мета яких полягала в досягненні припинення вогню. Переговори проходили в форматі «човникової дипломатії», де американська делегація окремо зустрічалася з українськими та російськими сторонами. Українська сторона погодилася на 30-денне перемир’я, тоді як Росія висунула свої умови. Остаточних домовленостей щодо припинення вогню досягнуто не було, і сторони продовжують консультації.

Опитування проводилися в лютому-березні 2025 року методом телефонних інтерв’ю (CATI) серед дорослого населення на підконтрольних Україні територіях. Перше опитування відбулося з 14 лютого по 4 березня (2029 респондентів), а друге – з 12 по 22 березня (1326 респондентів). Статистична похибка не перевищує 2,5%.

Comments (0)
Add Comment