Блінкен стурбований можливістю, що адміністрація Трампа ігноруватиме ініціативи Байдена для України, – AP

Держсекретар США Ентоні Блінкен висловив стурбованість з приводу можливого повернення адміністрації Дональда Трампа до старих підходів у зовнішній політиці, що може вплинути на ключові питання, зокрема на ситуацію в Близькому Сході та Україні. В інтерв'ю Associated Press у свій останній день на посаді Блінкен зазначив, що існують побоювання стосовно того, що нові керівники можуть ігнорувати ініціативи, запроваджені командою Байдена, спрямовані на припинення конфлікту в Газі, підтримку України в боротьбі з російською агресією та збереження міцних альянсів з основними партнерами.

"Коли ми прийшли до влади, ми виявили, що партнерства й альянси серйозно постраждали. Якщо минуле слугує уроком, то це може викликати тривогу", – зауважив він.

Блінкен підкреслив, що не знає деталей нової політики команди Трампа, однак вважає, що "в певних аспектах має бути реальна спадкоємність".

Згідно з інформацією від AP, Дональд Трамп висловлював сумніви щодо важливості союзів США, включаючи НАТО та зобов'язання в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Він також критикував військову допомогу США Україні та робив компліменти Володимиру Путіну.

Водночас Блінкен висловив жаль через те, що адміністрація Байдена відволіклася від важливих зовнішньополітичних пріоритетів через глобальні події, зокрема, через виведення військ з Афганістану, російське вторгнення в Україну та кризу в Газі, що забрало час і ресурси від реалізації основних цілей, особливо в регіоні Індійсько-Тихоокеанському.

"Це не те, на чому ми хотіли зосередитися", – додав він.

Блінкен також висловив надію, що переваги реалізованої політики будуть настільки очевидними, що майбутні адміністрації продовжать її.

Раніше він зазначав, що Джо Байден формує для Дональда Трампа вагомі позиції стосовно України. Він також впевнений, що Трамп зможе укласти "вдалу угоду" для України, переконаний у тому, що адміністрація Трампа працюватиме над досягненням "сильної" мирної угоди.

Comments (0)
Add Comment