Бадра Гунба офіційно зайняв пост президента Абхазії, сепаратистського регіону, що має підтримку Росії і формально є частиною Грузії, про що повідомляє 2 квітня проєкт Радіо Свобода «Эхо Кавказа». На інавгураційній церемонії були присутні представники різних гілок влади, члени Центральної виборчої комісії, лідер сепаратистського Південної Осетії Алан Гаглоєв, перший заступник голови адміністрації президента РФ Сергій Кірієнко, депутати Державної думи РФ, керівники регіонів Росії, посли Росії, Південної Осетії, Венесуели, Нікарагуа, а також представник невизнаного Придністров’я.
Промову на урочистому заході виголосив спікер парламенту Лаша Ашуба. Бадра Гунба, склавши обідність на абхазькій мові та поклавши руку на Конституцію, приніс присягу. Спікер вручив новому президенту символи влади: штандарт, печатку, шаблю, що слугували знаком Верховного головнокомандувача, а також абхазький посох алабаша.
Після складання присяги Гунба виголосив коротку програмну промову. Діяч, підтримуваний Кремлем, здобув перемогу у другому турі президентських виборів в Абхазії, отримавши близько 55% голосів. Раніше він виконував обов’язки віцепрезидента і зайняв цю посаду після відставки Аслана Бжанії, яка стала наслідком протестів проти інвестиційної угоди з Росією.
Європейський Союз не визнав результати виборів. У заяві Європейської служби зовнішніх справ підкреслюється підтримка територіальної цілісності Грузії. З аналогічним висловленням виступили Велика Британія, Канада, Ісландія, Норвегія та Україна. Офіційний Тбілісі раніше висловив протест проти проведення виборів в Абхазії, охарактеризувавши їх як нелегітимні.
Абхазія, яка в радянські часи була автономною республікою в складі Грузії, проголосила свою незалежність після війни з Грузією у 1993 році. Однак тоді жодна країна не визнала незалежність регіону. У 2008 році, після російсько-грузинської війни, незалежність Абхазії визнали Росія та ще чотири країни: Венесуела, Науру, Нікарагуа і Сирія.
Грузія вважає Абхазію та Південну Осетію територіями, окупованими Росією, і звинувачує Росію в порушенні територіальної цілісності країни, розглядаючи визнання незалежності як частину анексії, адже ООН визнає ці регіони частиною Грузії.