Америка за часів Трампа перетворилася на союзника Путіна – Politico

Війна змушує людей займати певні позиції. З моменту початку повномасштабного вторгнення України Сполучені Штати Америки продемонстрували свою підтримку, однак новообраний президент Дональд Трамп, за спостереженнями багатьох у Європі, виявив симпатії до диктатора Володимира Путіна. Про це повідомляє Politico. Всього через тиждень після початку втручання Трампа у російсько-українську війну, для українців та їхньої спільноти це перетворилося на справжнє "нічне жахіття". Дії президента США завдали удару по трансатлантичним відносинам, які були основою європейської безпеки з 1945 року.

Європейські політики починають усвідомлювати, наскільки їхній світ змінився: тепер вони мають справу з Америкою, яка, у найкращому випадку, ставиться з недовірою, а в найгіршому – ворожо до старих порядків, які вони представляють. Якщо у когось ще виникали сумніви щодо готовності Трампа заробити собі ворогів у Європі, то у вівторок ввечері він остаточно їх розвіяв, звинувативши Україну в "розпаленні" війни з Росією.

Автори статті підкреслюють, що таке відверте ігнорування факту неспровокованого вторгнення Путіна три роки тому шокувало навіть найближчих союзників США в регіоні. Один з європейських дипломатів, який побажав залишитися анонімним, зазначив: "Трансатлантичний альянс завершив своє існування". "Ми маємо справу з союзом між російським президентом, котрий прагне зруйнувати Європу, і американським президентом, який також бажає знищити Європу".

У своїй нещодавній заяві Трамп також назвав президента України Володимира Зеленського "диктатором" через відсутність виборів і зізнався, що його не надто турбує результат війни. Така риторика узгоджується з "ворожістю, яку Трамп виявляє до континенту з моменту повернення на президентську посаду".

Журналісти вказують, що в перший місяць свого перебування на посаді Трамп і його команда запровадили нові мита, жорстко критикували ЄС, "передали" Україну ще до початку переговорного процесу, поставили під сумнів історичні зобов’язання Америки щодо європейської безпеки та вітали повернення Росії в міжнародний простір.

У Брюсселі формуються нові реалії: США більше не виступають на боці Європи. Лідери правоцентристської Європейської народної партії, соціалістів, демократів, ліберальної "Оновлення Європи" та "Зелених" зазначили, що Європа більше не може покладатися на Сполучені Штати у захисті спільних цінностей та інтересів. Вони підкреслили, що європейські країни повинні здійснити термінові кроки для забезпечення власної оборони, збільшивши витрати на військові потреби та підтримку України.

Деякі вважають, що європейці занадто емоційно реагують на слова Трампа. Але навіть якщо його коментарі є лише "інструментом" переговорів, залишається незрозумілим, про що саме тривають ці переговори, на чиєму боці і яка сторона в результаті відчуває найбільший тиск.

Президент США Дональд Трамп назвав українського колегу Володимира Зеленського "диктатором" за те, що в Україні не проводяться вибори. Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловився, що заперечення демократичної легітимації президента Зеленського – це неправильно і небезпечно. Він зауважив, що саме Росія розпочала війну, а Україна вже три роки запобігає російській агресії.

Заяву Трампа прокоментував президент Чехії Петр Павел. Він підкреслив, що Україна три роки протистоїть агресії ядерної держави Росії, нагадуючи, що п’ята частина української території під окупацією, а країна страждає від обстрілів. "Називати президента такої країни диктатором – це справжній цинізм", – зазначив президент Чехії.

Comments (0)
Add Comment