Президент США Дональд Трамп оголосив про своє прагнення якомога швидше завершити війну в Україні. Проте, за інформацією видання The New York Times, для кремлівського правителя Путіна мирні переговори є лише інструментом для досягнення більш глобальних цілей. Росія та США планують "технічну" зустріч у Саудівській Аравії 24 березня, під час якої обговорять умови часткового припинення вогню, що включає зупинку атак на енергетичну інфраструктуру та судна в Чорному морі. Українська сторона повідомляє про готовність до повного припинення вогню, але Путін чітко дав зрозуміти, що спочатку вимагатиме серйозних поступок.
"Висновок: Кремль, здається, має намір отримати максимальну вигоду з прагнення Трампа досягти мирної угоди щодо України, затягуючи переговорний процес. З позиції Москви, покращення відносин з Вашингтоном обіцяє як економічні, так і геополітичні переваги, навіть якщо російські ракети й надалі набиратимуть націленість на Україну", – зазначається у статті.
Видання інформує, що Кремль розглядає переговори щодо України паралельно з американо-російськими відносинами — ці два процеси не є взаємопов’язаними. Путін залишився зосередженим на досягненні перемоги в Україні, але в той же час "підтримує зусилля Трампа щодо досягнення перемир'я", щоб скористатися покращенням відносин з США.
Перший заступник голови Комітету з міжнародних справ РФ В'ячеслав Ніконов підкреслив, що Трамп і Путін формують "двосторонній порядок денний", що "не пов'язаний з Україною". "Україна буде розглядатися пізніше. Наступ триває. Але я вважаю, що для Путіна відносини з Америкою мають більшу вагу, ніж питання України як таке", – додав він. Згідно з інформацією ЗМІ, Росія сподівається, що співпраця з Трампом може принести їй економічні вигоди — аж до постачання запчастин для російських літаків Boeing, а також "геополітичні досягнення", такі як зменшення військової присутності НАТО в Європі.
Виникає питання: чи зможе Трамп використати ці сподівання як важіль для отримання кращих умов для України і чи не втратить він терпіння стосовно Путіна в якийсь момент. Що стосується України, кремлівський диктатор налаштований залишитися при своїх ключових вимогах. Однак щодо миротворчого контингенту Росія "може розглянути" можливість місії ООН, якщо до її складу не входитимуть військові з країн НАТО.
Раніше УНІАН повідомляв про труднощі Трампа у досягненні швидкого завершення війни в Україні. Президент США неодноразово заявляв, що може вирішити це питання за 24 години, але реальність виявилася зовсім іншою — Трамп зіткнувся з безліччю викликів.
Крім того, президент України Володимир Зеленський наголосив, що для України питання окупованих територій є "червоною лінією". Україна ніколи не визнає ці території російськими.