Витрати на відновлення України досягли 524 мільярдів доларів – новий звіт.

Потреби України у відновленні протягом наступного десятиліття становитимуть 524 мільярди доларів, про що йдеться у звіті, опублікованому 25 лютого Світовим банком, урядом України, Європейською комісією та ООН, який оцінює збитки та потреби (RDNA4), викликані агресією Російської Федерації. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що "нові дані перевищують попередні оцінки на 38 мільярдів доларів. Ці великі цифри свідчать про те, що відновлення повинно стати проектом світового масштабу".

Звіт RDNA4 охоплює збитки, завдані впродовж майже трирічного періоду – від 24 лютого 2022 року до 31 грудня 2024 року. Відповідно до останньої оцінки, 13% житлового фонду України було пошкоджено або знищено, що вплинуло на понад 2,5 мільйона домогосподарств. У сфері енергетики спостерігається 70-відсоткове зростання пошкоджених або знищених активів у порівнянні з попереднім звітом RDNA3, представленим минулого року.

"Ця оцінка підкреслює величезні втрати, які Росія завдала Україні," – заявила Комісарка ЄС з питань розширення Марта Кос. "Європейський Союз вже підтримує реконструкцію та відновлення України, залучаючи більше приватних інвестицій та допомагаючи країні глибше інтегруватися до Єдиного ринку ЄС. Це створить умови для відновлення України і відкриє нові можливості для українського та європейського бізнесу".

Найзначніші потреби у відновленні стосуються житлового сектору – близько 84 мільярдів доларів з усіх довгострокових потреб. Наступними за величиною є транспортний сектор (приблизно 78 мільярдів доларів), енергетика та видобувна промисловість (приблизно 68 мільярдів доларів), торгівля та промисловість (понад 64 мільярди доларів) і сільське господарство (більше 55 мільярдів доларів).

У всіх секторах витрати на очищення уламків та їх управління складають майже 13 мільярдів доларів, йдеться у звіті.

Російські військові систематично атакують українські регіони, використовуючи різноманітні види озброєння – ударні безпілотники, ракети, бомби, реактивні системи залпового вогню.

Керівництво Росії заперечує цілеспрямовані удари по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, які призводять до жертв серед цивільного населення та руйнують лікарні, школи, дитячі садочки, енергетичні та водопостачальні об'єкти.

Українська сторона та міжнародні організації класифікують ці атаки як військові злочини з боку Російської Федерації і підкреслюють, що вони здійснюються цілеспрямовано.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.