Вступ до Європейського Союзу є процесом, що базується на досягнутому прогресі, але Україна активно просувається у цьому напрямку, вважає президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. З такою заявою вона виступила в Києві 24 лютого, коментуючи пропозицію президента Литви Гітанаса Науседи щодо встановлення дати вступу України в ЄС на 1 січня 2030 року.
«Я спостерігаю за багатьма різними процесами вступу до ЄС і вражена тим, з якою швидкістю та якістю Україна реалізує реформи і виконуючи всі необхідні складні кроки», – зазначила фон дер Ляєн.
Вона також підтримала ініціативу як прояв підтримки України, однак підкреслила, що в разі визначення дати вступу інші країни-кандидати очікуватимуть на аналогічні кроки щодо себе.
«Якщо Україна продовжить рухатися такими ж темпами, то вона може стати частиною Європейського Союзу навіть раніше, ніж у 2030 році. Тож давайте працювати, зберігаючи цей динамічний темп», – додала вона.
Голова Європейської Ради Антоніу Кошта також відзначив прогрес України на шляху до членства, зазначаючи, що Київ «створює новий посібник щодо реформ під час війни».
«Ми максимально залучені до цього процесу, всі держави-члени, Європейська комісія, Україна, Молдова і країни Західних Балкан працюють дуже наполегливо для забезпечення розширення. Нам потрібно також співпрацювати з нашими країнами, аби провести всі реформи і вітати нових членів у нашій родині», – сказав він.
У жовтні 2024 року Єврокомісія визначила, що Україна виконала всі вимоги, зазначені в її звіті 2022 року. В грудні 2023 року Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС. Статус кандидата на приєднання до Європейського Союзу ці країни отримали у червні 2022 року.