Президент України Володимир Зеленський взяв участь у засіданні «Групи семи» G7. У своїй промові він підкреслив, що сподівається на підтримку не лише з боку Європи, але й Сполучених Штатів. «Це була продуктивна зустріч, важливі принципові слова від більшості наших партнерів. Ми дуже розраховуємо на єдність світової спільноти – Європи, Америки та інших регіонів, де живуть люди, що прагнуть миру та стабільності, керуючись міжнародним правом», – зазначив президент.
В Зеленський вказав, що мир має будуватися на основі надійних гарантій безпеки для України. «Важливо, щоб ми діяли спільно, щоби під час переговорів з Росією за стіл перемовин сідали найдужчі захисники свободи – США, Європа та Україна. Лише так можна досягти справжньої угоди, яка не просто зупинить вбивства зараз, а й захистить життя тисяч наших людей, які все ще перебувають у російських тюрмах і на окупованих територіях», – підкреслив він.
Крім того, президент повідомив, що Україна та США активно працюють над створенням економічної угоди. Він також зазначив, що якби Україна залишилася поза НАТО, це призвело б до суттєвих ускладнень і витрат для всіх учасників, адже НАТО пропонує найміцніші та найзручніші гарантії безпеки.
Зеленський підкреслив важливість постійної підтримки з боку США для України.
Лідери G7 провели засідання онлайн під головуванням прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, який, нагадаємо, приєднався до зустрічі з Київ. На засіданні також був присутній президент США Дональд Трамп, який взяв участь з Вашингтона.
Перед зустріччю агентство Bloomberg повідомило, що «Група семи» внесла зміни до початкового варіанту комюніке, присвяченого триріччю повномасштабної агресії Росії проти України. Зокрема, з документа прибрали згадки про атлантичну інтеграцію України, а також про «незаконність» російського вторгнення та вказівки щодо обмеження цін на російську нафту. Початкова версія документа закликала до миру через «забезпечення надійних гарантій безпеки для України», що передбачає присутність військ і ресурсів на місцях під надійним міжнародним контролем. Ці формулювання були пом’якшені, залишивши лише згадку про «надійні гарантії безпеки та інтеграцію України до ЄС».
За словами дипломатів, з якими спілкувалося видання Bloomberg, «Група семи» продовжує працювати над остаточним варіантом документа, і можливі подальші зміни. Виступаючи перед журналістами, дипломатичні джерела зазначили, що труднощі в узгодженні пов'язані із переговорами Трампа з Росією про завершення війни без участі України та Європи.