Зміни у стратегії Трампа: чому від мирних поступок перейшли до зближення з Росією, пояснює FT

Президент США Дональд Трамп за останні дні встиг вразити західних союзників, розпочавши безпосередні переговори з Росією та висловивши критику на адресу України, зокрема президента Володимира Зеленського. Трамп, відповідаючи на запитання журналістів, заявив, що довіряти Росії в контексті переговорів щодо завершення війни цілком можна. "Так, я вірю в те, що росіяни прагнуть закінчення війни. Я дійсно в це вірю", – зазначив президент, пише Financial Times. Він відкрито визнав, що Москва має перевагу у конфлікті, зокрема, вони "захопили значну частину територій" і мають "сильні карти" у своїх руках.

Описується, що Трамп був обурений, коли Україна відкинула первинну угоду стосовно видобутку корисних копалин, яка передбачала передачу 50% доходів від американського видобутку.

"Після перемоги Трампа на виборах європейські партнери та республіканці в Конгресі сподівалися, що його стратегія базуватиметься на принципі 'миру через силу'. Але натомість Трамп різко наближається до Москви, залишаючи союзників у замішанні," – йдеться у статті.

Андреа Кендалл-Тейлор, директор програми трансатлантичної безпеки в CNAS, вважає, що Трамп готовий закінчити війну будь-якою ціною, не замислюючись про можливі наслідки. Вона висловила занепокоєння, що кремлівський лідер Володимир Путін може вимагати від США поступок, що в результаті лише підготує ґрунт для нових агресивних дій з боку Росії.

Водночас ЗМІ зазначають, що деякі республіканці в оточенні Трампа починають відчувати занепокоєння. Наприклад, сенатор Джон Кеннеді з Луїзіани розкритикував адміністрацію за звинувачення на адресу України, наголосивши, що саме Росія розпочала війну.

Проте, колишній радник Трампа з національної безпеки Джон Болтон підкреслив, що поточна політика президента, який постійно надає Путіну "нові переваги", не отримає підтримки в Конгресі. "У Конгресі немає більшості за таку політику. Люди бояться про це говорити вголос, але підтримки вона не отримає," – відзначив він.

Раніше УНІАН інформував, що в Німеччині попередили про можливі наслідки для США через політику Трампа відносно України. "Ми посилюємо тиск на американців, щоб вони усвідомили, що можуть зазнати великих втрат, якщо більше не будуть підтримувати ліберальні демократії Європи," – заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналіна Бербок.

Крім того, Трампа вважають диктатором майже вдвічі більше американців, ніж Зеленського. 41% респондентів вважають Трампа диктатором, тоді як 45% з цим не згодні. Серед жінок цей показник вищий (46%), ніж серед чоловіків (35%).

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.