Зеленський: завершити війну в Україні цього тижня нереально

Цього тижня завершити війну в Україні неможливо, повідомив президент Володимир Зеленський на пресконференції 23 лютого. «Цього тижня неможливо завершити війну з гарантіями для України. Принаймні я, чесно кажучи, не бачу, як можна досягти цього без наших зустрічей. Щодо угоди, як я вже зазначив, не може бути жодного формату, де ми були б винні за попередні зобов'язання. Ми готові зробити нові інвестиції та бути рівноправними партнерами», – підкреслив Зеленський.

Він також зазначив, що можливе створення фонду для відновлення країни на умовах рівноправного партнерства зі США. За його словами, якщо фонд буде формуватися на основі 50 на 50, то «Україна також робитиме свій внесок через прибутки державних компаній».

«Якщо США вкладе кошти і вважатиме це інвестицією, ми також будемо робити свій внесок. До того ж, можемо використовувати кошти від заморожених російських активів, адже це наші кошти», – підкреслив президент.

Зеленський підрахував, що доходи від ліцензій можуть принести Україні приблизно 2 мільярди доларів щорічно. Він також додав, що США можуть розглядати військову допомогу як інвестицію в безпеку України.

«Наприклад, система Patriot коштує приблизно 1,5–1,8 мільярда доларів. Нам потрібно ще 20 таких систем, що становить 35 мільярдів. Якщо США їх нададуть, це також можна трактувати як інвестицію», – пояснив він.

Міністр оборони США Піт Геґсет 12 лютого зазначив, що стійкий мир для України повинен передбачати надійні гарантії безпеки, аби не допустити нових спроб війни. Він також додав, що США не вважають членство України в НАТО «реалістичним результатом майбутніх переговорів».

Генсек НАТО Марк Рютте, відповідаючи на запитання журналістів про можливе послаблення переговорних позицій України, зазначив, що США, як і ЄС, прагнуть досягнення стабільного миру в Україні.

Президент Володимир Зеленський також відреагував на висловлювання Геґсета щодо членства України в НАТО. Він ще раз підтвердив свою попередню позицію, що вступ України до НАТО є дійсно гарантією безпеки і «найдешевшим варіантом для всіх», але США, Німеччина та Угорщина поки що не бачать Україну в альянсі – «поки що».

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.