ЄС відновлює партнерство з Південною Африкою у відповідь на натиски Трампа

Європейський Союз та Південно-Африканська Республіка (ПАР) активізують свої відносини після періоду розбіжностей, які призвели до їхнього охолодження. Про це повідомила керівниця зовнішньої політики ЄС Кая Каллас, зазначивши, що настав час відновлення партнерств і зміцнення існуючих зв'язків. "Ми маємо знайти старих друзів і встановити нові стосунки. Незважаючи на попередні розбіжності, я впевнена, що вони залишилися в минулому, і ми можемо вирішити їх", — підкреслила Каллас.

За даними Bloomberg, покращення відносин між ЄС та ПАР відбувається на фоні рішень нового президента США Дональда Трампа, який загрожує введенням нових тарифів і призупиненням допомоги.

Нагадаємо, що раніше ПАР займала нейтральну позицію щодо вторгнення Росії в Україну, і приймала російські та китайські військові кораблі для проведення спільних навчань, що викликало певні напруження у відносинах з ЄС.

Згідно з матеріалом, поліпшення стосунків з Європою є позитивним кроком для ПАР, оскільки Трамп нещодавно звинуватив країну у захопленні приватної власності.

Хоча Китай і США є основними торговими партнерами ПАР, ЄС посідає конкурентну позицію з Китаєм і є найзначнішим іноземним інвестором в африканську економіку, зазначили у Bloomberg.

ЄС також повідомив, що в Китаї працює понад 1000 європейських компаній, які надають робочі місця для понад 350 тисяч осіб. Наступного місяця заплановано спільний саміт ЄС і ПАР.

Каллас додала, що країни світу дедалі більше прагнутимуть зміцнити зв’язки саме з ЄС через нестабільну політику Трампа. "Багато країн звертаються до нас, адже ми є надійним і передбачуваним партнером у ці неспокійні часи", — зазначила вона.

При цьому Каллас звернула увагу на те, що ЄС не зможе повністю компенсувати допомогу, яку скорочують США, зокрема, у боротьбі з ВІЛ, адже заявлені суми дуже значні. Трамп пообіцяв зупинити цю допомогу, яка для ПАР складає понад 400 мільйонів доларів на рік.

Вона також зауважила, що через погрози Трампа щодо військової підтримки, ЄС має орієнтуватися на збільшення витрат на оборону, адже стикається з "екзистенційною загрозою".

Нещодавно фінський депутат Європейського парламенту Міка Аатола заявив, що Трамп дав Європі три тижні на узгодження умов капітуляції України, попередивши про можливе виведення американських військ із Європи.

Крім того, у США стверджують, що президент України Володимир Зеленський не дотримався умов "вишуканого плану" Трампа щодо України через відмову підписати угоду про видобуток корисних копалин, незважаючи на попередні обіцянки міністра фінансів США.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.