Росія висунула вимогу США про виведення військ НАТО зі Східної Європи під час зустрічі в Ер-Ріяді, – FT

Росія використала перший раунд переговорів зі США в Ер-Ріяді, присвячений припиненню війни в Україні, як можливість вимагати виведення військ НАТО зі східних країн альянсу. Про це повідомляє Financial Times. В європейських столицях почали панікувати, оскільки існує ймовірність, що адміністрація Трампа може погодитися на підписання мирної угоди.

Керівник апарату президента Румунії та радник із питань оборони і національної безпеки Крістіан Діаконеску зазначив, що американська делегація відхилила вимогу Москви. Проте ніхто не може дати гарантію, що Вашингтон не піде на поступки російському лідерові Володимиру Путіну.

"Як мені відомо, ситуація може змінюватися дуже швидко," – зауважив Діаконеску, згадуючи про різку критику Дональда Трампа стосовно українського президента Володимира Зеленського та можливі поступки, які американський лідер міг зробити Росії ще до початку переговорів.

Румунський чиновник підкреслив, що російська делегація на переговорах в Ер-Ріяді на початку цього тижня "не зуміла переконати американців" щодо виведення військ НАТО. Крім того, візити лідерів Великої Британії та Франції до Вашингтона наступного тижня мають на меті переконати Трампа не йти на поступки Кремлю.

"Втім, нещодавні поступки Москві з боку адміністрації Трампа – від виключення України з НАТО до обіцянок нормалізувати відносини з Росією – викликали занепокоєння серед урядів країн, що межують з конфліктом", – йдеться в статті.

Анонімний високопоставлений чиновник із регіону повідомив Financial Times, що вони не впевнені, чи доходить їх послання до Вашингтона: "Ми детально проінформували американців на різних рівнях, але не впевнений, що це доходить до Трампа. Тому існує ризик, що Росія зможе використати маніпуляції, щоб змусити Вашингтон на певні кроки під тиском на Україну".

Російський президент давно прагне відновити вплив своєї країни в Східній Європі відповідно до угод, укладених США, Великою Британією та Радянським Союзом наприкінці Другої світової війни на мирній конференції в Ялті.

Президент Румунії Іліє Болоян, після зустрічі зі своїм французьким колегою Еммануелем Макроном у Парижі, підкреслив, що європейські лідери в своїх переговорах зі США наголошуватимуть на необхідності участі в будь-яких заходах, що стосуються безпеки в регіоні. За словами Діаконеску, нинішня ситуація "надзвичайно складна і серйозна".

Він попередив нове покоління європейців, які ніколи не пережили життя за залізною завісою, що цей момент може означати повернення до "воріт пекла". "Черги за паливом, бідність, жінки, які помирають у лікарнях, люди без опалення… двогодинні телевізійні похвали верховному лідерові. Ось що представляє собою Ялта".

Румунський військовий аналітик, колишній командувач ВМС і розвідник Санду-Валентин Матей сказав, що Європа знову опинилася на історичному роздоріжжі. Він підкреслив, що Європа вистоїть і не дозволить нових підривів своїх домовленостей у сфері безпеки.

"Ми маємо справу зі старою російською стратегією видалення США з європейської архітектури безпеки і залишення східних європейців під впливом Росії. Досі відповідь США була 'ні', але я впевнений, що Росія продовжить намагатися. Це їхня стратегія, їхня основна політика з моменту приходу Путіна до влади", – зазначив аналітик.

Окрім вимоги про виведення військових НАТО зі Східної Європи, під час переговорів, які відбулися 18 лютого в Саудівській Аравії, Росія також просила США розморозити активи та послабити санкції. Крім того, як повідомляють ЗМІ, Кремль домагався повернення двох дач у Нью-Йорку та Меріленді.

Також зазначалося, що російська делегація прибула до Ер-Ріяду, щоб вимагати відновлення роботи дипломатичних місій та повернення російської дипломатичної власності в США.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.