Зурабішвілі попереджає про небезпеки голосування в Україні під час війни

П’ята президентка Грузії Саломе Зурабішвілі висловила думку, що Україні слід бути обережною щодо можливих виборів, які потенційно можуть стати інструментом Росії. Вона зробила цю заяву під час бесіди з Радіо Свобода на Мюнхенській безпековій конференції. «Грузія стала випробувальним полігоном для російських гібридних стратегій, пов'язаних з виборами — як завойовувати інші країни. Ця тактика застосовується не лише щодо Грузії, але й стосується Румунії, а, можливо, в майбутньому і Молдови. Коли питання стосується виборів в Україні, це, безумовно, зброя, якою Росія намагатиметься завдати удару, не виграючи війну і не маючи впевненості в успіху на мирних переговорах. Отже, будьте обережні з виборами, готуйтеся до них, і наразі проводити жодні вибори в Україні не варто», – зазначила Зурабішвілі, підкресливши, що проведення виборів зараз вигідне лише Росії.

Партія «Грузинська мрія», яка фактично призупинила європейську інтеграцію Грузії у 2024 році, прийшла до влади внаслідок демократичних виборів 2012 року. У жовтні 2024 року в Грузії відбулися парламентські вибори, після яких опозиційні сили заявили про фальсифікації, в той час як «Грузинська мрія» оголосила про свою перемогу.

13 лютого Європейський парламент ухвалив резолюцію, що стосується ситуації в Грузії, в якій міститься заклик до запровадження персональних санкцій проти олігарха Бідзіни Іванішвілі та інших представників правлячої партії, таких як Кобахідзе, Каладзе і Гарібашвілі. У резолюції підкреслюється легітимність Саломе Зурабішвілі як президента Грузії.

З листопада 2024 року в Грузії тривають масові протести, що почалися після заяви прем'єр-міністра Іраклі Кобахідзе про припинення переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.

У грудні 2024 року акції протесту біля парламенту кілька разів переростали у запеклі сутички між демонстрантами та спецпідрозділами МВС. Це призвело до численних поранень серед учасників протестів.

Більш ніж 400 опозиційних активістів були затримані за адміністративними порушеннями, пов’язаними з опором поліції. Стосовно 53 осіб були висунуті звинувачення у «груповому насильстві» та шкоді державному майну.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.