Німеччина може вперше екстрадувати українця, який намагався уникнути мобілізації, посилаючись на свої особисті переконання щодо служби в Збройних силах України. Дозвіл на таку екстрадицію надав Федеральний верховний суд Німеччини, повідомляє MDR. Судді зазначили, що "відмова від військової служби з принципових причин не є перешкодою для екстрадиції, якщо країна, про яку йдеться, піддається збройному нападу внаслідок порушення міжнародного права, і відповідна особа повинна очікувати призову".
Також варто зазначити, що ні німецьке законодавство, ні Європейська конвенція з прав людини не забороняють екстрадицію. Раніше українські правоохоронці звернулися до Німеччини з проханням про екстрадицію чоловіка, який втік з України. Його підозрюють у погрозах і фізичному насильстві щодо поліцейського під час взяття крові в лікарні.
У німецькій екстрадиційній камері цей чоловік виступав проти повернення в Україну, пояснюючи це побоюваннями щодо призову на військову службу. Він зазначив, що не бажає вбивати людей і відмовився служити з міркувань совісті. У зв'язку з цим Вищий земельний суд Дрездена звернувся до Федерального верховного суду Німеччини для роз'яснення можливості екстрадиції цієї особи. На що суд дав позитивну відповідь.
Обговорення, чи буде Європа екстрадодавати українців призовного віку, які незаконно покинули країну, тривало протягом кількох місяців. Декілька країн, зокрема Австрія, заявили, що не екстрадуватимуть українців, які підпадають під призов.
Експерти в Німеччині зазначають, що процедура екстрадиції між Німеччиною та Україною регулюється Європейською конвенцією про видачу правопорушників. Представники Міністерства юстиції Німеччини відзначають, що дезертирство та ухилення від військової служби не є достатньою підставою для екстрадиції. Водночас злочини, такі як надання хабарів для уникнення мобілізації, не є виключеннями з правил екстрадиції. Однак статус біженця, який мають багато українців у Німеччині, не заважає екстрадиції у випадках підробки документів чи корупції.