Замороження іноземного фінансування адміністрацією президента США Дональда Трампа вже має негативні наслідки для міжнародних ініціатив, спрямованих на притягнення Росії до відповідальності за можливі воєнні злочини в Україні, повідомляє агенція Reuters 10 лютого, посилаючись на вісім джерел та "український документ". Відзначається, що від початку повномасштабного вторгнення зафіксовано понад 140 тисяч кримінальних справ, пов'язаних з російськими воєнними злочинами. У цих розслідуваннях брали участь в тому числі фінансовані США міжнародні проекти, такі як Група консультантів зі злочинів проти людяності в Україні (Atrocity Crimes Advisory Group, ACA).
Як повідомляють співрозмовники Reuters, через замороження фінансування призупинено роботу приблизно 40 експертів з Міжнародної ініціативи кримінального правосуддя Джорджтаунського університету, які виконували ключову роль у програмі ACA.
Відзначається, що під загрозою знаходяться шість проектів, які фінансуються США в рамках Офісу генерального прокурора України. Згідно з інформацією п'яти джерел, фінансування щонайменше п'яти із цих проектів вже зупинено через затримки у платежах.
Постраждали також українські неурядові організації. Представники двох з них підтвердили Reuters, що їхня діяльність зі збору свідчень від жертв та документування збитків ускладнена або вже призупинена.
Одразу після повернення до Білого дому Дональд Трамп підписав указ, який передбачав зупинку всіх американських програм з надання допомоги іноземним країнам, неурядовим та міжнародним організаціям на 90 днів. За цей час адміністрація планує оцінити "ефективність та відповідність" цих програм зовнішній політиці США.