На цьому тижні Європейський Союз має намір запропонувати міністрам фінансів країн G7 зменшити встановлену цінову стелю (нині це 60 доларів за барель) на російську нафту, яка перевозиться морем.
Таку інформацію оприлюднив єврокомісар з економіки Валдіс Домбровскіс, повідомляє Reuters.
Ця пропозиція є частиною нового пакету санкцій ЄС проти Російської Федерації.
«Домбровскіс не конкретизував, до якого саме рівня ЄС має намір понизити цінову межу, втім європейські посадовці, ознайомлені з перебігом переговорів, зазначають, що йдеться про 50 доларів за барель», — пише агентство.
«Відповідаючи на питання журналістів, чи виступить він із такою пропозицією під час зустрічі міністрів фінансів країн G7 в Канаді, Домбровскіс відповів: «Так», — йдеться у повідомленні.
«Ця тема вже порушувалась під час підготовки 18-го пакету санкцій Єврокомісії. Очікую аналогічного інтересу та активних обговорень і серед держав G7», — цитує посадовця агентство.
G7 об'єднує США, Канаду, Великобританію, Францію, Німеччину, Італію та Японію. Також у засіданнях міністрів фінансів G7 беруть участь представники Єврокомісії та головний фінансист єврозони.
Межу ціни на російську нафту країни G7 запровадили у грудні 2022 року — вона забороняє морський експорт російської сирої нафти дорожче 60 доларів за барель. Окрім цього, не дозволяється надавати страхові й перестрахувальні послуги для транспортування такої нафти, якщо та продається вище визначеної межі.
Основна мета цього обмеження — скоротити доходи Росії, щоб у неї залишалося менше коштів для ведення війни проти України, але водночас не допустити різкого зменшення обсягів світових нафтових поставок.
«Росія знаходить шляхи обходу стелі цін, використовуючи власний флот танкерів без страхування від західних компаній, а нафта Urals здебільшого реалізується вище встановленої межі», — наголошує Reuters.
«Втім, на початку квітня вартість знизилася до менш ніж 60 доларів, адже турбота щодо глобального економічного зростання після оголошення США всесвітніх мит також вплинула на ціни на нафту», – зазначено у повідомленні.