Українська правда
Державний секретар Сполучених Штатів Марко Рубіо заявив, що якщо найближчим часом не буде зрушень у переговорах із Росією щодо припинення вогню в Україні, Сенат США розгляне новий законопроєкт про впровадження санкцій проти Російської Федерації.
Джерело: інтерв’ю Рубіо для CBS News
Під час інтерв’ю журналістка запитала у Рубіо, чи не затягує навмисно російська сторона переговорний процес. Державний секретар зауважив, що США прагнуть перевірити, наскільки серйозно Росія дійсно налаштована завершити бойові дії.
Як повідомив Рубіо, під час нещодавньої зустрічі в Туреччині делегації України і Росії домовилися провести обмін пропозиціями для зупинення бойових дій. США очікують, що у цих документах будуть представлені «реалістичні та конструктивні» пропозиції. Якщо Росія продовжить наполягати на неприйнятних умовах, це суттєво вплине на позицію Вашингтона.
"Ми не зацікавлені у нескінченних переговорах – нам потрібен реальний прогрес", – акцентував Рубіо.
Він наголосив, що терпіння США не безмежне, і Конгрес готує новий санкційний пакет проти Росії. Рубіо пояснив, що якщо РФ продовжить затягувати перемовини й не покаже готовності до компромісних рішень, Сенат діятиме самостійно, навіть без підтримки Білого дому.
Також держсекретар зазначив, що в Сенаті вже вистачає прихильників санкційного законопроєкту, автором якого виступив сенатор-республіканець Ліндсі Грем – більш ніж 80 сенаторів готові підтримати його, тож президентське вето не стане перепоною для прийняття цього закону.
Пряма цитата: "Сенат зрештою відреагує. Протягом кількох тижнів – близько шести-семи – ми повідомляємо росіянам, що цей процес триває. Коли підготовка буде завершена, очікується підтримка приблизно 80 сенаторів. Процес вже не можна зупинити. Російська сторона поінформована про це вже давно".
Передумови:
- На початку травня один з головних прихильників Дональда Трампа у Сенаті, республіканець Ліндсі Грем, повідомив, що понад сімдесят його колег підтримують новий пакет потужних санкцій проти Росії та високих тарифів щодо держав, котрі допомагають Москві.
- Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 16 травня відзначила, що останні дії російського лідера Володимира Путіна демонструють його небажання мирного врегулювання, а тому тиск санкцій необхідно лише посилювати.
- У Стамбулі 16 травня відбулися перші за понад три роки прямі переговори між представниками України та Росії.
- За інформацією медіа, російська делегація у Стамбулі наполягла на відсутності представників США на переговорах з українською стороною і висунула низку завідомо неприйнятних для України вимог.