11 травня спеціальний представник Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог заявив, що перед початком будь-яких мирних переговорів у війні, розв’язаної Росією проти України, необхідно встановити режим припинення вогню.
Відповідаючи на допис прем’єр-міністра Нової Зеландії Крістофера Лаксона на платформі X — де той закликав до «справедливого та тривалого миру в Україні, починаючи з повного і безумовного 30-денного припинення вогню» й висловив готовність допомагати Україні, — Келлог зауважив: «Навіть глава уряду Нової Зеландії це розуміє. Як неодноразово наголошував президент Трамп, вбивства мають припинитися! Спершу безумовний режим тиші на 30 днів, а потім – ґрунтовні мирні переговори. Іншого шляху не існує».
Раніше того ж дня, 11 травня, президент РФ Володимир Путін на пресконференції запропонував відновити «прямий діалог» з Києвом 15 травня в Стамбулі. Водночас за результатами київської зустрічі «коаліції охочих» 10 травня Україна та її союзники вимагали безумовного припинення вогню з 12 травня, на що Кремль поки що не відреагував.
Пізніше того ж дня, 11 травня, на платформі Truth Social президент США Дональд Трамп описав це як «можливо дуже важливий день для Росії й України».
Президент України Володимир Зеленський також відреагував на пропозицію російського лідера відновити переговори в Стамбулі 15 травня.
Він зазначив: «Це добрий сигнал, що росіяни нарешті задумуються про завершення війни. Увесь світ давно цього чекає. А перший крок до зупинення будь-якого конфлікту – це тиша на фронті».
Зеленський підкреслив, що немає жодного виправдання продовженню вбивств хоч на один день.
«Ми очікуємо від Росії підтвердження про повне, довготривале й надійне припинення вогню вже з 12 травня, і Україна готова до перемовин», — наголосив він.
У заяві адміністрації президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана йдеться, що країна готова докласти всіх зусиль для встановлення режиму тиші та тривалого миру, зокрема запропонувати свою територію як майданчик для перемовин.
На засіданні «коаліції охочих» в Києві ухвалили рішення про повне та безумовне припинення вогню на щонайменше 30 днів, яке має розпочатися 12 травня.
Після завершення у Києві засідання так званої «коаліції охочих» п’ять лідерів – Володимир Зеленський, Еммануель Макрон, Фрідріх Мерц, Дональд Туск та Кір Стармер – провели телефонну розмову із президентом США Дональдом Трампом.
У четвер під час телефонної бесіди з українським президентом Володимиром Зеленським Дональд Трамп закликав до негайного, беззаперечного припинення вогню між Росією та Україною на тридцять днів. В іншому разі він попередив про намір США та їхніх союзників запровадити нові санкції.