Україна здійснила "позитивний" крок у переговорах зі Сполученими Штатами стосовно угоди про економічне партнерство і створення фонду для відновлення країни, про що повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко 16 квітня. "Наші технічні команди дуже детально працювали над угодою – існує суттєвий прогрес, юристи підготували важливі тези в проєкті угоди, дякую перемовникам з обох сторін", – зазначила вона.
За словами міністерки, українська та американська сторони ухвалили рішення відобразити ці досягнення в меморандумі про наміри і найближчим часом планують завершити процес формалізації угоди.
Також Свириденко підкреслила, що команди будуть продовжувати працювати над конкретними аспектами угоди – "багато питань вже відпрацьовано, і рівень угоди має бути достатньо високим".
Міністерка зауважила, що угода має бути ратифікована Верховною Радою. Очікується, що документ сприятиме залученню інвестицій та розвитку в Україні, а також створить умови для "вагомого економічного зростання як для України, так і для Сполучених Штатів".
Президент Зеленський раніше зазначив, що переговори про угоду щодо корисних копалин "йшли позитивно" і продовжаться на цьому тижні в різних форматах.
30 березня президент США Дональд Трамп заявив, що Володимир Зеленський намагається вийти з угоди щодо корисних копалин, попередивши про можливі "серйозні проблеми" в такому випадку.
Згідно з інформацією Bloomberg, Україна запропонує внести зміни до проєкту угоди, зокрема пообіцяти збільшити інвестиції з США.
24 березня Трамп висловив сподівання, що угода з Україною стосовно корисних копалин буде підписана найближчим часом. Незабаром Зеленський підтвердив, що США готують нову угоду, зазначивши, що американська сторона представила Києву "значну угоду".
Згідно з даними Financial Times та Bloomberg, Сполучені Штати наполягають на укладенні нової угоди з Україною, яка охоплюватиме всі природні ресурси, включаючи нафту і газ, а також основні енергетичні активи країни.