На виборах очільника Гельсінкі переміг кандидат з російськими коріннями

Мером столиці Фінляндії Гельсінкі став кандидат від Коаліційної партії Даніель Сазонов, який має російське коріння. Про це свідчать результати муніципальних виборів, що відбулися 13 квітня, повідомляє yle.fi. Коаліційна партія здобула перемогу на виборах у Гельсінкі, у той час як на загальнонаціональному рівні та на регіональних виборах лідерство здобула Соціал-демократична партія Фінляндії, яка до цього часу знаходилася в опозиції і не брала участі у формуванні уряду.

Даніель Сазонов походить з російської родини, яка емігрувала до Фінляндії в 1990-х роках, хоча сам він народився в Хельсінкі. Він отримав фінське громадянство у віці дев'яти років.

Згідно з повідомленням yle.fi, до весни 2022 року він працював колумністом у газеті "Фінська газета", яка займалася антиукраїнською пропагандою і була націлена на російськомовну аудиторію в країні. Відзначається, що він припинив співпрацю з цим виданням через кілька місяців після початку масштабного російського вторгнення в Україну.

Пізніше Сазонов висловлював рішучу засуджувальну позицію щодо російської агресії та підтримував санкції проти Росії та України. "Я не хочу мати жодного зв'язку з проросійськими силами. Я припинив писати для газети, коли зрозумів, що вона неоднозначно не засуджує незаконну агресію Росії. Відтоді я не маю жодних контактів із виданням", – цитує його слова джерело.

Як повідомлялося раніше, президент Фінляндії Александр Стубб у березні висловив думку, що Україна повинна автоматично стати членом НАТО у разі нової атаки Росії після досягнення миру. Він стверджував, що це забезпечить Україні надійні гарантії безпеки. Стубб також звернув увагу на пропозицію американського сенатора Ліндсі Грема щодо використання конфіскованих активів Росії.

Він розкритикував обговорення питання миротворців в Україні, зазначивши, що наразі немає сенсу про це говорити. За його словами, навіть якщо до України надійдуть від 20 до 60 тисяч європейських солдатів, це не матиме вирішального значення. "Ми маємо чимало інших способів підтримувати Україну. Наземна військова допомога зараз не є пріоритетом," – сказав Стубб, підкресливши, що ця тема актуальна лише після завершення бойових дій на території України.

Також міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен зазначила, що лідерам Європи ще рано спілкуватися з російським диктатором Володимиром Путіним. Вона підкреслила, що переговори необхідно відкласти, допоки Росія продовжує агресію проти України. Однак, Валтонен вказала, що Фінляндія не вважає РФ ворогом, а певно виступає проти її дій та порушень міжнародного права.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.