Європейський Союз поки що не обговорював з адміністрацією президента США Дональда Трампа питання можливого пом'якшення санкцій проти Росії. Таку інформацію озвучив головний представник ЄС у питаннях санкцій Девід О'Салліван у коментарі для Bloomberg. "Ми не мали можливості обговорити санкційні питання з американськими партнерами", – відзначив він.
О'Салліван також зазначив, що представники Трампа не висловлювали бажання розпочати дискусію з Європейським Союзом на цю тему, попри те, що це є однією з ключових вимог Росії у контексті тимчасової угоди про припинення вогню. Він підкреслив, що санкції проти Росії є важливим інструментом тиску.
"Європейський Союз вважає, що санкції є критично важливим інструментом під час будь-яких переговорів з Росією й їх необхідно використовувати, але обдумано і поступово, лише в контексті досягнення стійкого і тривалого миру", – додав він.
Згідно з інформацією видання, рішучість Європи зберегти санкції проти Росії може призвести до ескалації напруженості з США, оскільки Трамп ставить акцент на терміновому завершенні конфлікту в Україні. У ЄС розпочалось обговорення 17-го пакета санкцій. Багато країн Євросоюзу натякнули, що поки ще зарано говорити про ослаблення санкцій.
Як повідомлялося раніше, в Німеччині почали вести розмови про можливість зняття санкцій із Росії, і дебати з цього питання тривають. Деякі політики висловлюють думки про необхідність ослаблення або повного скасування обмежень.
Глава МЗС Естонії Крістіан Гоффманн заявила, що російський президент Володимир Путін може отримати 240 мільярдів євро через дії прем'єр-міністра Віктора Орбана. Вона підкреслила, що європейські санкції є виправданими і ефективними.
В свою чергу, половина складу Сенату США, а саме 25 республіканців і 25 демократів, погодилися на введення санкцій проти Росії в разі, якщо та відмовиться від конструктивних переговорів про мир. Сенатори представили двопартійний законопроект.