Міністр закордонних справ Андрій Сибіга провів коротку бесіду з державним секретарем США Марко Рубіо замість повноцінних двосторонніх переговорів. Про це він розповів представникам ЗМІ у Брюсселі 4 квітня, передає кореспондент Радіо Свобода. Він зазначив, що сторони обговорили подальші контакти, які є важливими для мирного процесу.
"Ми очікуємо, що українська делегація скоро вирушить до Вашингтона для розгляду умов угоди про мінеральні ресурси, отриманої від Сполучених Штатів. Ми відзначили високий рівень конструктивності та продуктивності американської сторони в переговорах і підкреслили необхідність продовження цих зусиль", – повідомив Сибіга.
Він також вважає, що такі дискусії слід продовжувати як на технічному, так і на високому політичному рівнях.
Голова МЗС уточнив, що угода щодо корисних копалин наразі проходить аналіз на предмет відповідності українському законодавству, адже "вона має задовольняти інтереси обох країн і підпадати під наші законодавчі норми". Зокрема, наголосив він, документ не повинен суперечити євроінтеграційним зобов'язанням України.
"Слід очікувати, що делегація вирушить найближчим часом… Сьогодні має відбутися ще один раунд переговорів, і наступним кроком стане фізичний приїзд української делегації до Вашингтона для обговорення деталей угоди. Ближній термін – це завжди тиждень-два", – додав міністр.
30 березня президент США Дональд Трамп оголосив, що президент України Володимир Зеленський намагається вийти з угоди щодо корисних копалин, попередивши про можливі "великиі проблеми" у разі несприятливого розвитку.
За даними агенції Bloomberg, Україна планує внести зміни до нового проєкту угоди щодо корисних копалин, зокрема обіцяючи суттєві інвестиції з боку США.
Також напередодні Трамп висловив сподівання, що угоду з Україною підпишуть найближчим часом. Зеленський підтвердив інформацію про підготовку нової угоди з американською стороною, зазначивши, що США пропонують "значну угоду".
Згідно з повідомленнями Financial Times та Bloomberg, Сполучені Штати наполягають на укладенні нової угоди з Україною, яка охоплюватиме всі природні ресурси, включаючи нафту та газ, а також ключові енергетичні активи країни.
19 березня Трамп і Зеленський домовились про спільні дії для припинення війни Росії проти України під час телефонної розмови, яку Білий дім охарактеризував як "фантастичну".