Президент Володимир Зеленський прокоментував ратифікацію в Верховній Раді інвестиційної угоди зі Сполученими Штатами 8 травня.
Він висловив подяку членам своєї команди, які були залучені до підготовки угоди, а також 338 депутатам, які підтримали ратифікацію документа. Президент додав, що сподівається найближчим часом отримати закон про ратифікацію на підпис – «юридичні процедури будуть завершені, і ми зможемо почати створення фонду».
«Такої обнадійливої економічної угоди у відносинах між Україною та Америкою ще не було. Це спільна інвестиційна робота зі США на багато років вперед», – зазначив він.
За словами Зеленського, угода тепер створює основу для безпекової співпраці, а в майбутньому – перспективу для України та Америки розширити взаємовигідну економічну співпрацю, розвивати промисловість та робочі місця в обох країнах, а також забезпечити технологічний прогрес.
«Як ми й домовлялися з Президентом Трампом, угода відкриває нову сторінку у відносинах між Україною та США», – підсумував він.
Верховна Рада 8 травня проголосувала за ратифікацію угоди про створення спільного інвестиційного фонду між Україною та США.
Україна і США 30 квітня підписали угоду про економічне партнерство та створення Інвестиційного фонду відновлення. За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, документ передбачає, що повна власність і контроль залишаються за Україною, фонд створюється 50/50, жодних боргових зобов’язань України перед США, угода не перешкоджає вступу України до Євросоюзу, а фонд наповнюватиметься виключно доходами з нових ліцензій.
Читайте також: В ОП повідомили про онлайн-зустрічі з представниками США та Європи щодо припинення вогню.
Президент України Володимир Зеленський, коментуючи цю угоду, сказав, що вона значно змінилась у процесі підготовки, тепер це «справжня рівноправна угода, яка відкриває можливості для інвестицій в Україну». Президент 1 травня обговорив з головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком, зокрема, питання ратифікації угоди.
Президент США Дональд Трамп активно просував угоду з початку свого другого терміну президентства в січні. Обидві сторони були готові в лютому підписати угоду щодо природних ресурсів, але підписання було відкладено після того, як зустріч Трампа і президента України Володимира Зеленського в Овальному кабінеті перетворилась на суперечку.