Зеленський пообіцяв зеркальну відповідь України на порушення перемир’я Росією

Після виступу головнокомандувача Збройних Сил України Олександра Сирського про порушення Росією оголошеного перемир'я, президент України Володимир Зеленський підкреслив, що дії України залишаться адекватними. «Сьогодні Москва не змогла відреагувати як на пропозицію повного припинення вогню на наступні 30 днів після Великодня, так і на запит щодо підтримання хоча б тиші над цивільною інфраструктурою та утримання від ударів ракетами й дронами. Стратегія України залишатиметься дзеркальною: на тишу ми відповімо тишею, на захист від російських атак – нашими ударами. Дії завжди говорять голосніше, ніж слова», – зазначив він у своєму телеграм-каналі.

Згідно з інформацією Зеленського, протягом доби 20 квітня Росія порушила свою обіцянку про тишу 2935 разів: найбільше обстрілів та штурмових дій зафіксовано на Покровському напрямку, тоді як на Курському напрямку також не було дотримано обіцянки щодо повної тиші. Загалом, зафіксовано 96 російських штурмових дій та 1882 обстріли наших позицій, з яких 812 були з використанням важкого озброєння, а російські FPV-дрони застосовувалися більш ніж 950 разів, повідомив президент. Раніше, незважаючи на інформацію про порушення перемир'я, Зеленський заявив, що Україна готова відмовитися від ударів далекобійними дронами та ракетами по цивільних об'єктах на період щонайменше 30 днів з можливістю продовження.

«Якщо Росія не погодиться на цей крок, це буде підтвердженням того, що вона прагне й надалі лише знищувати життя людей та продовжувати війну», – підсумував президент.

У Державному департаменті США закликали продовжити дію «великоднього перемир'я». На слова Зеленського в Москві не відреагували, а у відповідь на заклик Вашингтона заявили, що Київ, мовляв, «не дотримувався режиму тиші».

У звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) зазначили, що дані NASA показують аномалії тепла вздовж лінії фронту 20 квітня, що може свідчити про військову активність, але ISW не може незалежно перевірити конкретні повідомлення про порушення, отримані з російських чи українських джерел.

Аналітики наголошують, що тимчасова угода про припинення вогню, особливо щодо цивільної інфраструктури, вимагатиме надійних механізмів моніторингу, публічних і офіційних умов, а також чітко визначених термінів. В ISW вважають, що Кремль може продовжувати використовувати будь-які неформальні угоди про припинення вогню, щоб приховати відмову Росії від пропозицій США та України, а також звинуватити Україну у порушенні умов.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.