Президент України Володимир Зеленський повідомив, що переговори між США та Україною, які стосувалися угоди щодо корисних копалин, стали успішними. За його словами, зустрічі, присвячені цій угоді, різного формату будуть продовжені впродовж цього тижня.
«У нас відбулися переговори, які показали позитивні результати. Це була зустріч технічних команд. Продовження переговорів на цьому рівні в різних форматах відбуватиметься протягом усього тижня. Наразі обидві сторони завершили свої зустрічі на позитивній ноті. Я вважаю, це хороший результат», – зазначив він під час пресконференції в Одесі.
Зеленський додав, що після завершення всіх консультацій, як тільки команди будуть готові, вони продемонструють результати своєї роботи.
Українська делегація прибула до Вашингтону 11 квітня для нового раунду переговорів стосовно угоди щодо корисних копалин. Очікувалося, що перемовини розпочнуться в п’ятницю і триватимуть два дні.
Американські та українські чиновники зустрілися в п’ятницю, щоб обговорити новий американський проект угоди стосовно корисних копалин в Україні. За інформацією Reuters, шансів на успіх у переговорах було обмаль.
«Атмосфера переговорів була досить напруженою», – відзначило джерело, вказуючи на «максималістський» проект, запропонований адміністрацією Трампа минулого місяця, який є більш амбітним порівняно з первісною версією.
30 березня президент США Дональд Трамп зазначив, що президент України Володимир Зеленський намагається вийти з угоди щодо корисних копалин, попередивши, що в разі цього його можуть чекати «серйозні проблеми».
Згідно з даними агентства Bloomberg, Україна запропонує внести корективи до нового проекту угоди, включаючи зобов’язання щодо збільшення американських інвестицій.
Газета Financial Times та агентство Bloomberg, які ознайомилися з новим проектом угоди, повідомили, що США наполягають на укладенні нової угоди з Україною, яка охоплюватиме всі природні ресурси, включаючи нафту та газ, а також основні енергетичні активи країни.
Як відзначає FT, у цій угоді США не пропонують Києву жодних гарантій безпеки. Попередня версія угоди також не містила тих гарантій, які наполягав отримати Зеленський.
Наприкінці березня Україна та США домовилися про укладення угоди щодо розробки критичних мінеральних ресурсів України. Спроби підписати угоду зазнали невдачі 28 лютого через конфлікт між Трампом та Зеленським у Білому домі.