Запитання про відправку німецьких військ в Україну навіть не піднімається – Мерц

Новий канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що питання щодо відправлення німецьких військових в Україну для забезпечення миру «зараз навіть не піднімається». Мерц висловив це в інтерв’ю газеті Die Welt, витяг з якого наводить DW.

На думку Мерца, ситуація в Україні ще далеко від припинення вогню та досягнення мирної угоди.

В інтерв’ю, яке канцлер дав у літаку під час своєї першої закордонної поїздки у статусі глави уряду, Фрідріх Мерц згадав про інші варіанти участі Берліна в наданні гарантій безпеки Києву або контролю за припиненням вогню. «Ми, звичайно, могли б продовжити надавати дуже сильну підтримку українській армії, постачаючи їй озброєння за допомогою США в рамках спільних європейських зусиль», – сказав Мерц.

Фрідріх Мерц вважає, що поки не буде постійного припинення вогню та відповідної угоди з Росією, Берлін не може надати жодної інформації щодо масштабів гарантій безпеки для України. «Ми просто ще не знаємо умов», – зазначив канцлер 7 травня на спільній пресконференції в Парижі з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Говорячи про роль Вашингтона, Мерц підкреслив, що війна Росії проти України не може бути зупинена «без подальших політичних зобов’язань Сполучених Штатів», і європейці, за його словами, «не можуть замінити США», проте готові зробити свої внески.

Мерца було обрано новим канцлером Німеччини 6 травня. Менш ніж через 24 години після вступу на посаду він уже зустрівся в Парижі з Макроном та прем’єр-міністром Дональдом Туском у Варшаві, зазначає агентство DPA. Вони пишуть, що з французьким лідером Фрідріх Мерц домовився про «новий старт» відносин між двома країнами з метою, як зазначається, зміцнення Європи.

На зустрічі з Дональдом Туском Фрідріх Мерц також відзначив важливу військову роль Польщі у забезпеченні безпеки східного флангу НАТО, а також зусилля Варшави з підтримки України. Туск на зустрічі висловив обережну критику планів Мерца щодо посилення контролю на кордонах, в тому числі з Польщею, щоб стримувати нелегальну міграцію. «Я розумію необхідність посилення прикордонного контролю. Але це має застосовуватися насамперед до зовнішніх кордонів», – наголосив Туск на спільній пресконференції.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.