Закінчити конфлікт в Україні за добу: чому Трамп відмовився від ключового зобов’язання

Під час своїх президентських перегонів Дональд Трамп неодноразово запевняв, що зможе завершити конфлікт між Росією та Україною "протягом 24 годин" після того, як займе президентське крісло. Однак після його повторного обрання тон його висловлювань змінився. Видання Associated Press прослідкувало, як змінювались коментарі Трампа щодо війни в Україні.

У березні 2023 року Трамп заявив: "Це будуть дуже легкі переговори, але я не хочу розкривати деталі, оскільки тоді не зможу їх використати; вони можуть не відбутись". Цього часу він повторював, що може "завершити" війну "за 24 години", якщо знову стане президентом.

У травні 2023 року Трамп висловив бажання, щоб "всі перестали вмирати" — як росіяни, так і українці. "І я зроблю це — я зроблю це за 24 години", — сказав він в програмі на CNN.

У серпні 2024 року, виступаючи на конференції Нацгвардії, Трамп переконував, що "незабаром після мого вступу на посаду я зможу швидко врегулювати жахливу війну між Росією та Україною". Він зазначив, що не бажає, аби військовослужбовці виїжджали на фронт.

16 грудня 2024 року Трамп, відповідаючи на питання під час пресконференції у своєму клубі Mar-a-Lago, сказав: "Я спробую" домовитися з Путіним і Зеленським про мир.

8 січня 2025 року в інтерв'ю Fox News його спецпосланець Кіт Келлогг озвучив ідею встановлення 100-денного терміну для припинення війни. Важливо, що 30 квітня буде відзначений 100-й день президентства Трампа.

31 січня Трамп заявив, що його нова адміністрація веде "дуже серйозні" переговори з Росією і підкреслив, що незабаром можуть відбутися "значні" заходи для завершення конфлікту. "Ми намагатимемось досягти чогось важливого", — додав він.

12 лютого Трамп і Путін поговорили більше ніж годину, після чого президент США зв’язався із Зеленським. Після цього він сказав: "Я вірю, що ми на правильному шляху до миру".

19 лютого Трамп написав у Truth Social, що Зеленський виступає як "диктатор без виборів", підкресливши, що лише його адміністрація може вести успішні переговори щодо завершення війни.

28 лютого Трамп і Зеленський провели суперечливу зустріч в Овальному кабінеті, в ході якої Трамп зробив зауваження Зеленському за "непоштиву поведінку" та різко скасував підписання угоди щодо корисних копалин, яка могла б наблизити Україну до миру.

14 березня Трамп наголосив, що "трохи жартував", коли казав, що завершить війну протягом 24 годин. "Я насправді лише хотів би вирішити цю проблему, і, думаю, мені це вдасться", — зазначив він.

14 квітня він звинуватив у війні "всіх": Зеленського, Путіна та Байдена. "Цю війну не можна було розпочинати, і Байден міг би її зупинити, і Зеленський, і Путін не повинен був це робити", — прокоментував Трамп журналістам.

Держсекретар США Марк Рубіо також зазначив, що Трамп може остаточно відмовитись від спроб мирного врегулювання, якщо не побачить ясних ознак прогресу в переговорах. Трамп пізніше додав, що США можуть зупинити участь у мирних переговорах, якщо одна зі сторін буде перешкоджати їхньому досягненню. Рубіо підтвердив, що без чіткого шляху до миру Америка може відмовитися від своїх посередницьких зусиль.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.