Європі потрібно заповнити прогалину, залишену Трампом, для підтримки України – Times

Обіцянка президента США Дональда Трампа завершити війну в Україні за 24 години зіткнулася з рішучістю Володимира Путіна продовжити свою агресію. Велика Британія та її союзники мають посилити підтримку Києву, щоб українці могли ефективно захиститися. Видання The Times зазначає, що незрозуміла поведінка команди Трампа, яка може сприйматися як образа президента Зеленського та незграбні спроби досягти компромісу з Путіним, відкрила нову критичну главу у відносинах між Україною і Заходом.

Американська підтримка для Києва зупинилася з моменту, коли Трамп зайняв пост президента. Останній пакет допомоги, що складався з 500 мільйонів доларів на військове обладнання, включно з системами протиповітряної оборони, був переданий Україні в останні дні адміністрації Джо Байдена.

Водночас країни, такі як Велика Британія, Данія, Німеччина, Норвегія, Швеція та Єврокомісія продовжують постачати боєприпаси і допомогу, що збільшує загальну суму підтримки з боку європейських країн до 138 мільярдів євро. Хоча США залишаються найбільшим донором для України і основним постачальником військової допомоги, їх внесок уже на 23 мільярди євро менший, ніж вклади європейських країн.

Як у економічних, так і в політичних питаннях, Трамп, здається, має намір відмовитися від традиційного американського лідерства у вільному світі. Велика Британія та Європа повинні робити пріоритетними такі кроки, як збільшення допомоги Україні, підвищення витрат на оборону, створення європейських "сил виявлення", які можуть бути розгорнуті на заході України, а також збереження єдності НАТО.

Лідер Лейбористської партії Сер Кір Стармер підтримує позицію Бориса Джонсона стосовно України. Велика Британія надала Україні близько 0,5% свого ВВП — це більше, ніж Франція, Італія чи Іспанія, але менше порівняно зі Скандинавськими та балтійськими країнами, такими як Данія та Естонія, які виділили більше ніж 2%. Він пообіцяв збільшити військові витрати з 2,3% ВВП до 2,5% до 2027 року, хоча військові керівники вимагають підвищення до 2,65%.

Ситуація для України виглядає менш песимістичною, ніж могла б, якби Трамп виграв перевибори кілька років тому. Проте важливо не дозволити Путіну використати відсутність чіткої позиції команди Трампа як зручний момент для продовження агресії. Велика Британія і Європа мають компенсувати ту прогалину, що залишила Америка.

Володимир Путін оголосив великоднє перемир'я під час війни проти України. У Кремлі заявили, що всі бойові дії зупиняються з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня. Проте президент Володимир Зеленський наголосив, що обіцянки Путіна не включають територію Курської та Бєлгородської областей РФ.

Проєкт DeepState провів опитування серед близько півсотні українських військових, які перебувають на лінії фронту, стосовно поліпшення ситуації після оголошення "перемир’я". Практично ніде військові не зафіксували змін на краще. З 18:00 до 22:00 19 квітня на фронті все ще тривали обстріли та атаки з боку ворога.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.