Країни Європи вивчають можливість збільшення підтримки оборонно-промислового комплексу (ОПК) України замість постачання зброї безпосередньо, повідомляє The Washington Post, посилаючись на анонімного європейського чиновника. За інформацією джерела, все більше країн обирають модель фінансування українського ОПК у зв'язку зі значним зменшенням їх власних запасів озброєння за роки надання допомоги Києву.
Видання зазначає, що через закінчення постачань, які здійснювалися під час президентства Джо Байдена в США, виникають питання щодо здатності Європи покрити можливе припинення американської допомоги, особливо в критично важливих сферах, таких як протиповітряна оборона.
Співрозмовник The Washington Post вважає даний підхід вигідним для обох сторін: для Європи це є економічно доцільніше, а Україна отримає можливість розвинути власне виробництво. Більш того, Україна може стати полігоном для тестування нових видів озброєння, зокрема безпілотників, у виробництві яких держави НАТО наразі мають менший досвід.
В якості прикладу видання згадує виробництво гаубиць «Богдана» — перших українських самохідних артилерійських установок калібру НАТО. За час конфлікту їхнє виробництво зросло більш ніж у три рази — з шести одиниць на місяць у 2023 році до понад 20 у 2025 році.
9 квітня Європейський Союз анонсував додатковий транш для України в розмірі одного мільярда євро на виробництво артилерії, які надходитимуть з прибутку від заморожених російських активів. Це найбільша інвестиція в український оборонно-промисловий комплекс в Європі та частина плану, що передбачає виділення понад 20 мільярдів євро впродовж року на виробництво озброєння в Україні замість прямих постачань зброї.