Рішення про звільнення Майкла Волца з посади радника з національної безпеки було ухвалено не лише через великий скандал, пов'язаний із чатом у месенджері Signal. Президент США Дональд Трамп виявив незадоволення його діями ще до витоку інформації. Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на свої джерела.
Справді, інцидент з додаванням журналіста до секретного чату став фактично вирішальним фактором у долі Волца. Однак, його стосунки з іншими високопосадовцями були напруженими з початку його роботи в адміністрації. Зокрема, це стосувалося питань, пов'язаних із можливими військовими діями проти Ірану.
За інформацією джерел, Трамп почав відчувати незадоволення Волцем після візиту прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху до Овального кабінету на початку лютого 2025 року. Тоді американський посадовець вважав, що настав час для удару по Ірану. Волц активно координував військові варіанти дій із Нетаньягу перед його зустріччю з Трампом.
Один зі свідків зазначив, що Волц прагнув змінити політику США у напрямку, який не задовольняв Трампа, адже США не намагалися розв'язати проблему дипломатичними методами. Це, звичайно, не могло порадувати американського лідера.
1 травня 2025 року Дональд Трамп офіційно звільнив Майкла Волца з посади радника з національної безпеки. Тим часом обов'язки Волца на цій посаді тимчасово візьме на себе державний секретар США Марко Рубіо.
Також варто відзначити, що кандидатуру Волца Трамп висунув на посаду наступного посла США в ООН.
Серед причин для цього рішення був один із найгучніших скандалів в адміністрації. У чаті в Signal, де обговорювалися конфіденційні питання, випадково опинився головний редактор Atlantic Джеффрі Голдберг, оскільки Волц додав його під іншим ім'ям.