В США пояснили тимчасове скасування мит на смартфони

Рішення адміністрації президента США Дональда Трампа про звільнення ряду електронних пристроїв від митних зборів має тимчасовий характер. Міністр торгівлі США Говард Лютнік пояснив цю позицію в коментарі для програми "This Week" з Джонатаном Карлом, повідомляє ABC News. На його думку, це лише перенос термінів. Невдовзі ці товари потраплять під "тарифи на напівпровідники", які, ймовірно, вступлять в силу через місяць-два.

"Уся ця продукція буде класифікована як напівпровідники і підпадатиме під специфічний тип мит. Нам необхідні напівпровідники, чіпи, монітори – все це потрібно виробляти в Америці. Ми не можемо залежати від Південно-Східної Азії", – зазначив Лютнік.

Він також вказав, що Трамп звільнив смартфони, комп'ютери та інші пристрої від мит у відповідь на потреби ринку, однак ці технології все ж будуть включені до "тарифів на напівпровідники", що запрацюють незабаром.

Крім того, міністр повідомив, що адміністрація Трампа запровадить спеціальну "тарифну стратегію", щоб стимулювати виробників напівпровідників та фармацевтичних компаній перенести своє виробництво до США.

"Ми не можемо покладатися на іноземні держави у питаннях, які мають критичне значення для нашої безпеки. Тож це не буде постійним винятком. Ці питання не можуть бути предметом дипломатичних переговорів між державами. Вони є критично важливими для національної безпеки, і ми повинні забезпечити їх виробництво в Америці", – додав він.

Як повідомлялося, 12 квітня президент США Дональд Трамп звільнив смартфони та комп'ютери, навіть імпортовані з Китаю, від митних тарифів. Це рішення стосувалось зокрема товарів з КНР, на які діяли мита 125%, а також продукції з інших країн.

Цей крок був зроблений після оголошення Трампа про зупинку введення підвищених мит для 75 країн на 90 днів, за винятком Китаю. Для інших країн протягом "перерви" на митах діятиме ставка в 10%.

У Білому домі зазначили, що скасування мит на смартфони зумовлено нагальною потребою у тому, щоб технологічні компанії перенесли своє виробництво до Сполучених Штатів.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.