Уряд України презентував угоду зі Сполученими Штатами щодо створення фонду інвестицій

Кабінет міністрів України оприлюднив угоду між урядами України та Сполучених Штатів щодо створення американсько-українського інвестиційного фонду відновлення. Зокрема, було опубліковано розпорядження №416 від 30 квітня, яким уряд затвердив відповідний проект угоди.

Документ передбачає, що обидві сторони планують здійснювати внески відповідно до умов угоди про обмежене партнерство (текст угоди поки що не оприлюднено). При цьому зазначається, що нова військова допомога, надана Вашингтоном, матиме вплив на його внесок.

«Якщо після дати набуття чинності угоди уряд США надаватиме нову військову допомогу уряду України у будь-якій формі (включаючи передачу систем озброєння, боєприпасів, технологій чи навчання), капітальний внесок американського партнера буде збільшений на оцінкову вартість такої військової допомоги, відповідно до угоди про обмежене партнерство», – йдеться в документі.

Згідно з угодою, вона набуває чинності з дати, коли обидві сторони підтвердять завершення своїх внутрішніх процедур для набрання чинності. Цю угоду має ратифікувати Верховна Рада. Водночас угода залишиться в силі до тих пір, поки сторони не досягнуть рішення про її скасування.

30 квітня Україна та США підписали угоду про економічне партнерство і створення інвестиційного фонду відновлення. Міністерка економіки України Юлія Свириденко зазначила, що документ передбачає, що повна власність і контроль належать Україні, фонд буде створено на основі 50/50, Україна не матиме боргових зобов’язань перед США, а угода не заважатиме вступу України до Євросоюзу. Крім того, фонд заповнюватиметься доходами виключно від нових ліцензій.

Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що уряд 1 травня проведе консультації з керівниками фракцій, груп і керівництвом Верховної Ради щодо ратифікації угоди зі США.

Дональд Трамп розпочав просування цієї угоди на початку свого другого президентського терміну в січні. Обидві сторони планували підписати угоду щодо природних ресурсів у лютому, однак процедура була відкладена після того, як зустріч Трампа з президентом України Володимиром Зеленським у Овальному кабінеті обернулася на суперечку.

США прагнуть отримати доступ до понад 20 видів сировини, які є стратегічно важливими для їхніх інтересів. Серед них – родовища титану, що використовуються для виготовлення крил літаків та інших аерокосмічних виробів, а також урану, застосовуваного в ядерній енергетиці, медичних технологіях і зброї. Україна також має родовища літію, графіту та марганцю, які використовуються в акумуляторах для електромобілів.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.