Президент Польщі Анджей Дуда висловив думку, що тільки США можуть зупинити агресію Росії. При цьому він зазначив, що для досягнення миру знадобляться поступки з обох сторін, зокрема й з боку України. Про це йшлося в його інтерв'ю для Euronews. "Мій висновок сьогодні абсолютно чіткий: немає на світі жодної країни, окрім Сполучених Штатів, яка могла б зупинити (президента Росії) Володимира Путіна. Тому я вважаю, що президент Дональд Трамп, маючи рішучість, може покласти край цій війні. Лише тиск з боку США може справді завершити цей конфлікт і допомогти встановити мир, який не буде комфортним для ні однієї зі сторін. Але, можливо, саме те, що мир не буде ідеальним, зробить його тривалішим", – підкреслив Дуда.
Польський лідер вважає, що сталий мир може бути досягнутий лише на основі взаємних уступок. За словами Дуди, ця війна завдає шкоди обом країнам, тому компроміси можуть бути необхідними. "Це має бути компроміс. Я вважаю, що де-факто цей мир повинен бути таким, що жодна зі сторін не зможе стверджувати, що виграла війну, бо кожна сторона в певному сенсі повинна буде піти на поступки. Україна також, напевно, повинна буде в чомусь уступити. У якій мірі? Складно відповісти на це зараз. Війна виснажує Росію, а Володимир Путін грає у дуже ризиковану гру. Ця війна жахливо втомлює Україну. Обидві країни хочуть закінчити цей конфлікт. Кожна з них прагне виграти, що є природним", – зазначив президент Польщі.
Також Дуда акцентував на значущості статті НАТО про колективну оборону, підтвердивши відданість Польщі Альянсу. "Я вважаю, що у разі нападу на будь-яку країну НАТО запрацює стаття 5, і всі стануть на захист", – додав він.
Президент також підкреслив важливість військової присутності США в Польщі. "Американські війська залишилися в Польщі, у нас є ротаційне військове співробітництво. На нашій території перебуває близько 10 000 солдатів. Ця співпраця тісна і стала", – підсумував Дуда.
Раніше президент Франції Еммануель Макрон зробив заяву щодо мирного процесу між Україною та Росією, підкресливши, що "територіальна цілісність України та її європейські амбіції є важливими вимогами європейців". Таким чином, канцелярія Макрона відреагувала на пропозицію віцепрезидента США Джей Ді Венса щодо того, щоб Україні та Росії "відмовитися від частини територій, якими вони володіють".
Водночас міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголосив, що Україна не має підстав для капітуляції. Він зазначив, що, незважаючи на збільшення мобілізації в Росії та залучення північнокорейців, через три роки війни російські війська контролюють лише близько 20% території України.