Україна відновила підтримку Трампа завдяки угоді про корисні копалини, – Bloomberg

Україна відновила підтримку президента США Дональда Трампа, підписавши угоду про природні ресурси, як повідомляє Bloomberg. Ця важлива угода надає Вашингтону пріоритетний доступ до українських природних ресурсів, зокрема алюмінію, графіту, нафти та газу. Документ був укладений після кількох тижнів інтенсивних переговорів і став значним кроком у розвитку відносин між адміністрацією Трампа та Києвом.

Після неуспішного візиту Володимира Зеленського до Вашингтона у лютому, коли він залишив столицю США без домовленостей, ця нова угода символізує відновлення довіри Трампа до Києва. "Я сказав йому, що буде добре, якщо ми зможемо укласти угоду, яку він підпише", – зазначив Трамп про зустріч із Зеленським під час похорону Папи Франциска.

Трамп сам оголосив про досягнуту угоду: "Ми уклали угоду, за якою наші гроші будуть у безпеці, ми зможемо почати видобування та робити те, що нам потрібно… Це також вигідно для них, адже присутність американців на місці дозволить уникнути проникнення багатьох зловмисників у країну та в район, де ми проводимо видобування".

Згідно з угодою, США отримають переважне право на прибутки від проектів, а половина доходів буде спрямована на спеціальний фонд відновлення України. Цей фонд також частково компенсуватиме майбутню військову допомогу США.

"Ця угода чітко демонструє Росії, що адміністрація Трампа налаштована на підтримку мирного процесу, зосередженого на створенні вільної, суверенної та процвітаючої України в перспективі… І, щоб було зрозуміло, жодній країні чи особі, яка фінансувала або постачала російську військову машину, не буде дозволено отримати вигоду від відновлення України", – підкреслив міністр фінансів США Скотт Бессент.

Міністр економіки Юлія Свириденко підтвердила в соціальних мережах: "Разом зі Сполученими Штатами ми створюємо фонд, який залучить глобальні інвестиції в нашу країну". Вона додала, що угода "підтверджує відданість Сполучених Штатів безпеці, відновленню та реконструкції України".

Незважаючи на те, що угода не містить гарантій безпеки, вона зменшує напруженість між державами. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що США відмовилися від вимоги повернення раніше наданої допомоги, яка раніше звучала як вимога $500 мільярдів у вигляді корисних копалин. Угода також дозволила відновити перерваний в лютому обмін розвідданими.

"Будь-який позитивний крок, будь-що, що сприяє підтриманню участі США, варто зробити", – зазначив Чарльз Лічфілд з GeoEconomics Center Atlantic Council.

Однак важкі мирні переговори ще попереду. Спеціальний представник Трампа Стів Віткофф зустрівся з Путіним, але домовленостей досягти не вдалося. Білий дім визнає розчарування Трампа обома сторонами – як Україною, так і Росією – через невдачу у справі швидкого припинення вогню.

"Трамп погрожував вийти з переговорів, якщо не буде прогресу щодо припинення вогню, що викликало занепокоєння серед союзників України стосовно можливих звинувачень на адресу Києва у провалі переговорів. Угода про ресурси, здавалося б, повертає Зеленському та Україні підтримку Трампа, принаймні на даний момент", – підсумувало видання.

Як повідомляв УНІАН, США та Україна підписали угоду про доступ до українських природних ресурсів. Це підтвердила перша віцепрем'єрка – міністр економіки Юлія Свириденко. Державний секретар США Марко Рубіо назвав цю угоду "кроком до припинення цієї війни".

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.