Україна не досягла згоди з кредиторами щодо реструктуризації ВВП-варантів.

Представники України до цього часу не досягли домовленості щодо реструктуризації державного боргу, про що повідомляють міжнародні ЗМІ та зазначається у заяві уряду України на сайті біржі Euronext від 24 квітня. Згідно з інформацією, українська делегація провела зустріч з деякими членами комітету, що складається з інституційних інвесторів, які володіють державними цінними паперами України, пов'язаними з ВВП (варантів), на загальну суму понад 3,23 мільярда доларів.

Представники власників цінних паперів повідомили, що не можуть прийняти запропоновану Україною угоду та надали зустрічну пропозицію. "Україна зазначила, що не можуть прийняти пропозиції обмежених власників і відмовилася від подальших пропозицій до закінчення Обмеженого періоду. Україна планує продовжити співпрацю з тримачами варантів та розглядати всі можливі варіанти", – йдеться у заяві.

За повідомленнями Financial Times, вже в травні Київ має здійснити виплату у розмірі 600 мільйонів доларів за своїми борговими зобов'язаннями або оголосити дефолт. Міністр фінансів Сергій Марченко прокоментував заяву уряду на Euronext, вказавши на безпрецедентні збитки, завдані Україні через агресію Росії.

"Економічні втрати вже оцінюються у сотні мільярдів євро, а інфраструктура країни зазнала значних руйнувань. За оцінками Світового банку, витрати на відновлення можуть перевищити 500 мільярдів євро протягом наступного десятиліття. Для повноцінного відновлення України критично важливими є фінансова стабільність і боргова стійкість", – зазначив він.

Марченко додав, що ВВП-варанти створені "для економічної реальності, яка вже не існує", і не повинні стати на заваді відновленню України. Він підкреслив, що метою уряду є знаходження справедливого та комплексного рішення з цього питання.

Він також уточнив, що зустріч з членами Спеціального комітету, до якого входять власники близько 30% ВВП-варантів, проходила з 15 по 23 квітня. Україна запропонувала власникам ВВП обмін варантів на додаткові єврооблігації, які будуть випущені в рамках реструктуризації 2024 року, або зміну умов випуску ВВП-варантів.

Спеціальний комітет, у свою чергу, запропонував Україні виплатити 75% платежу, що припадає на травень цього року, власникам варантів за зростання ВВП в 2023 році, а також випустити нові облігації C зі ставкою 7,75% на суму 209 мільйонів доларів з погашенням у лютому 2029 року. Україна відхилила цю пропозицію.

"Україна готова продовжити конструктивні переговори з усіма власниками ВВП-варантів, щоб знайти рішення, яке забезпечить довгострокову боргову стійкість і не створює загрозу для відновлення країни", – додав Марченко.

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду завершила 28 березня сьомий перегляд механізму розширеного фінансування для України. Це рішення дозволило Україні залучити 0,4 мільярда доларів США на підтримку бюджету, в результаті чого загальна сума виплат за програмою МВФ досягла 10,1 мільярда доларів.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.